Stało się! Google kupiło FitBita

Fitbit, znana marka produkująca wearables, właśnie stała się własnością Google’a. Kwota transakcji opiewała na 2,1 miliarda dolarów.

Senior wiceprezes działu „Devices & Services” Google’a, Rick Osterloh, napisał na stronie oficjalnego bloga, że przez lata współpracy zrobili bardzo duży postęp, jeśli chodzi o Wear OS i Google Fit. Mimo wszystko chciałby zainwestować więcej w rozwój Wear OS i urządzeń noszonych tworzonych przez Google. Docenia pionierską pracę Fitbita i liczy na współpracę z ekspertami marki w tworzeniu urządzeń ubieralnych przy wykorzystaniu AI i najwyższej jakości komponentów oraz oprogramowania.

Robi się ciekawie. Fitbit może zostać sprzedany

W międzyczasie wypowiedział się również Sameer Samat, wiceprezes Wear OS. Pisał, że jeszcze 5 lat temu Wear OS (a wtedy Android Wear) był dopiero raczkujący. Mimo to wraz z zespołem czuli ekscytację, ponieważ był to początek nowej ery. Deklarował, że są dumni z postępów i z tego, że połączyli się z Fitbitem.

Trzeba przyznać, że przejęcie to bardzo dobry ruch ze strony giganta. Wear OS został przez ostatnie lata trochę zaniedbany. W 2018 system przeszedł lifting, jednak sytuację psuła oferta samych urządzeń. Wprawdzie zegarki firm trzecich (np. Fossil Gen 5) potrafiły być całkiem niezłe, jednak bez autorskich urządzeń i modeli od dużych graczy system nie ma dużej szansy powodzenia.

Woea

Fitbit próbował swoich sił w branży od 2017 roku, kiedy pokazał Fitbit Ionic. Do grona modeli firmy dołączyły z czasem Versa, Versa Lite i Versa 2. O ile strona sprzętowa dotrzymywała kroku konkurencji, o tyle oprogramowanie pozostawało w tyle. Trudno powiedzieć, co konkretnie Google wykorzysta z dorobku firmy, jednak spekuluje się, że wykorzysta jej design i funkcje zdrowotne do stworzenia przyszłej odsłony Wear OS.

Do wiadomości od Google dołączyło oficjalne stanowisko marki Fitbit. James Park, CEO firmy oświadczył, że Google jest idealnym partnerem w ich dążeniu do tworzenia urządzeń czyniących życie zdrowszym i bardziej aktywnym. Z ich zasobami i globalną platformą rozwój wearables będzie dynamiczniejszy i zainteresuje większą ilość klientów. James Park jest podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość. Muszę powiedzieć, że podzielam jego entuzjazm – myślę, że połączenie firm pozytywnie wpłynie na dopracowanie systemu Wear OS i sprawi, że zainteresuje się nim więcej firm i użytkowników.

Połączenie Google’a i Fitbita powinno zakończyć się po przejściu niezbędnych regulacji gdzieś w 2020 roku.

Źródło i zdjęcia: androidcentral.com