(fot. Facebook)

Nowość w Facebook Messengerze sprawi, że już nie obudzimy znajomych

Firma Meta ogłosiła wprowadzenie nowej funkcji do Facebook Messengera. Mamy do czynienia ze skrótami, które pozwalają m.in. wysłać ciche wiadomości za pośrednictwem tego komunikatora.

Reklama

Nie obudzimy już znajomych

Nie wszyscy wyciszają smartfon na noc, więc z pewnością wielu nocnym markom zdarzyło się otrzymać odpowiedź od znajomego, że wysłana wiadomość właśnie go obudziła. W przypadku Facebook Messengera nie będzie to już problemem. Twórcy komunikatora wdrożyli rozwiązanie, które umożliwia wysyłanie cichych wiadomości.

Należy zaznaczyć, że ciche wiadomości to część większej aktualizacji, która przynosi skróty. Nie jest to zupełnie nowe rozwiązanie, bowiem podobną funkcję znajdziemy m.in. w Slacku czy Discordzie. Za pomocą skrótów, wpisywanych w oknie czatu, możemy wywoływać konkretne opcje.

Przykładowo po wpisaniu „@everyone” wszyscy uczestnicy czatu zostaną powiadomieni o wysłanej wiadomości. Z kolei korzystając ze skrótu „/silent” nikogo nie powinniśmy obudzić, gdy przykładowo postanowiliśmy wysłać wiadomość o 3 rano – wówczas wiadomość dojdzie do odbiorcy, ale bez powiadomienia.

Facebook Messenger skróty
(fot. Facebook)

Oba skróty są już wprowadzanie do Messengera, ale należy mieć na uwadze, że proces przeprowadzany jest stopniowo. W związku z tym niektórzy muszą jeszcze poczekać. Docelowo nowość ma być dostępna dla wszystkich użytkowników aplikacji na Androidzie i iOS.

Skrótów będzie sporo więcej

Jak możemy przeczytać we wpisie na oficjalnym blogu, Facebook Messenger w ciągu najbliższych tygodni dostanie bogatszy zestaw skrótów. Według zapewnienia Meta, mają one sprawdzić się zarówno w celach praktycznych, jak i rozrywkowych. Wśród nich otrzymamy:

  • /Pay – ułatwia wysyłanie i odbieranie pieniędzy bezpośrednio w indywidualnych czatach (funkcja dostępna tylko w USA),
  • /gif – jak sama nazwa wskazuje, skrót służy do wysyłania GIF-ów (początkowo ma być dostępny tylko dla użytkowników iOS),
  • /shrug i /tableflip – skrót ułatwia wstawianie do wiadomości klasycznych emotikon (początkowo ma być dostępny tylko dla użytkowników iOS).
Facebook Messenger
(fot. Facebook)

Niewykluczone, że Messenger z czasem będzie dostawał jeszcze inne skróty, które mogą odczuwalnie usprawnić korzystanie z komunikatora. Niestety, tutaj nie poznaliśmy żadnych szczegółów, więc nie wiemy, czego należy się spodziewać w niedalekiej przyszłości.