Discord x PlayStation (źródło: Discord)

Połącz swoje konto PlayStation z platformą Discord

Sony zaskoczyło graczy, i to niejednokrotnie. Najpierw niespodziewane wieści o zakupie Bungie, a teraz oficjalna integracja PlayStation Network z platformą Discord, obecnie najpopularniejszym komunikatorem dla graczy. Choć, prawdę mówiąc, tego ostatniego powinniśmy spodziewać się już dawno.

Jak połączyć konto na Discordzie z PlayStation Network?

Aby zrozumieć relację między Sony oraz komunikatorem Discord, musimy cofnąć się do maja 2021 roku. To wtedy właśnie obie korporacje ogłosiły współpracę, której wynikiem ma być zdecydowanie większa integracja programu z systemami PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Integracja konta PlayStation z Discord to przyjemny i prosty proces
Integracja konta PlayStation z Discord to przyjemny i prosty proces

No i tak, jak obiecali, tak też zrobili! Pierwszym efektem działań jest możliwość standardowego połączenia kont między dwoma platformami. Wystarczy uruchomić Discorda, wejść w zakładkę Ustawienia –> Połączone Konta, a następnie kliknąć ikonkę PlayStation. Serwis zaprowadzi nas do autoryzowanego logowania w sklepie konsoli. Po wpisaniu loginu i hasła, platformy automatycznie się połączą.

Jakie to daje korzyści? Na ten moment – niezbyt wielkie. Nasi znajomi będą mogli zobaczyć tytuł każdej gry, w jakiej aktualnie będziemy spędzać czas na PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

To dopiero początek współpracy!

W zeszłym roku Jim Ryan słusznie zauważył, że z Discorda korzysta około 140 mln ludzi. To już całkiem niezła baza użytkowników, o jaką można oprzeć rozwój sieciowej infrastruktury PlayStation. Łącząc to z wiadomością o zakupie Bungie, widać, że Sony chce dogonić Microsoft w sieciowych aspektach swojej platformy.

Pozostaje więc zapytać, jak będą wyglądać dalsze działania? Czy wkrótce zobaczymy również dedykowaną aplikację Discorda na obecnie wspieranych konsolach PlayStation? Byłoby to miłe, choć obawiam się o problemy z nawigacją na kontrolerze.

Świetnym rozwiązaniem okazałaby się też możliwość streamowania rozgrywki na platformie, tak jak w przypadku usługi Share Play. Tam możemy udostępniać obraz i dźwięk znajomym, a nawet podzielić się kontrolerem, gdy ktoś chciałby na chwilę spróbować zabawy.

Dajcie znać, czy integracja z PlayStation przebiega bezproblemowo! U mnie poszło jak po maśle, ale czekam na więcej funkcji!