Empik premium statystyki
(fot. Empik)

Empik Premium świętuje kolejne urodziny i zapowiada atrakcyjne promocje

Usługa Empik Premium jest już z nami 3 lata, a ostatni rok był dla niej naprawdę owocny – przybyło sporo nowych użytkowników, a wszyscy łącznie zaoszczędzili miliony złotych. Empik postanowił z tej okazji przygotować zestaw specjalnych promocji, z których będzie można skorzystać w ramach festiwalu Premium Week.

3. urodziny Empik Premium

Program Empik Premium, pozwalający zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów, wystartował w sierpniu 2019 roku. W zeszłym roku mogliśmy dowiedzieć się, że usługa przez pierwsze dwa lata zdążyła zgromadzić 7 mln użytkowników, a każdy z nich średnio zaoszczędził 1420 złotych. Trzeba przyznać, że liczby z 2021 roku przedstawiały się naprawdę dobrze.

Teraz przyszedł czas na to, aby podsumować kolejny rok działalności. Jak wynika z opublikowanych danych, przez ostatnie 12 miesięcy do grona osób korzystających z Empik Premium i Premium Free dołączyło prawie milion nowych użytkowników. Oznacza to, że z oferowanych benefitów korzysta już prawie 8 mln osób, które łącznie odpowiadają za ponad połowę wszystkich transakcji w tej sieci.

Empik Premium statystyki w 2022 roku
(fot. Empik)

Jak już wcześniej wspomniałem, usługa pozwala zaoszczędzić pieniądze – np. w wersji płatnej otrzymujemy 15% stałej zniżki w salonach, do 20% zniżki na Empik.com czy nielimitowane dostawy za 0 złotych kurierem. Sklep informuje, że przeciętny użytkownik zaoszczędził 783 złotych, a rekordzista aż 73750 złotych.

Ponadto łączne oszczędności subskrybentów obu pakietów Premium, w ciągu zaledwie ostatniego roku, wyniosły prawie 181 mln złotych. Natomiast od początku działania programu łączna suma wynosi już ponad 380 mln złotych, w tym niemal 40 mln złotych dzięki darmowej dostawie zamówień online.

Jak kupują klienci programów premium?

Sklep podzielił się również statystykami, które przedstawiają, jak wyglądają zakupy użytkowników usług Empik Premium i Premium Free. Wynika z nich, że koszt płatnego pakietu średnio zwraca się już po 27 dniach. Dodatkowe benefity najwidoczniej zachęcają do zakupów – najbardziej aktywni klienci robią zakupy 2,5x częściej niż pozostali.

Dowiedzieliśmy się również, że ulubionym kanałem zakupów płatnej grupy są sklepy stacjonarne. W ciągu ostatnich trzech miesięcy użytkownicy samego Empik Premium dokonali aż 70% transakcji. Natomiast osoby, które zdecydowały się na pakiet Premium Free, preferują zazwyczaj dostawy do Paczkomatów, które są darmowe.

Empik Premium statystyki w 2022 roku
(fot. Empik)

Wśród ciekawszych statystyk warto jeszcze wymienić, że do ulubionych kategorii należą książki (szczególnie kryminały, thrillery i literatura dziecięca) oraz zabawki. Do tej pory użytkownicy Premium zakupili ich łącznie – odpowiednio – 37 mln i blisko 6 mln sztuk. Dodatkowo klienci chętnie kupują gry planszowe, zręcznościowe i karciane. Co więcej, coraz większym zainteresowaniem cieszą się następujące kategorie: Elektronika, Zdrowie i Uroda, Dom i Ogród, a także Sport.

Osoby korzystające z Empik Premium i Premium Free, od momentu wystartowania usług, przeczytali już ponad 147 mln stron e-booków w Empik Go spośród tytułów dostępnych w ramach pakietu Premium, a także przesłuchali 22 mln godzin audiobooków. Ponadto wywołali oni ponad 2 mln odbitek w Empik Foto.

Przygotujcie się na atrakcyjne promocje

W połowie września wystartuje Premium Week, czyli tygodniowy festiwal promocji dedykowanych wyłącznie użytkownikom Empik Premium. Nie wiemy jeszcze, jakie dokładnie produkty będą dostępne, ale sklep obiecuje, że codzienne „hity dnia” i atrakcyjne oferty będą dotyczyć książek, muzyki oraz produktów z następujących kategorii: Zdrowie i Uroda, Elektronika, AGD, Zabawki, Dom i Ogród czy Sport.

Specjalne promocje będą dostępne od 12 września 2022 roku i potrwają przez tydzień. Jeśli jeszcze nie jesteście w gronie użytkowników Premium, a chcielibyście skorzystać z nadchodzących promocji, to wciąż może to zrobić. Wystarczy aktywować pakiet Premium, który teraz dostępny jest w cenie niższej o 20% – 39,99 złotych za rok, zamiast standardowych 49,99 złotych za 12 miesięcy.