(fot. pixabay.com)

Google testuje ciemny motyw w kolejnej aplikacji. Tak wygląda zmieniony Dysk Google

Jedną z większych nowości, która trafi na miliony urządzeń z Androidem, wraz z premierą systemu w wersji Q, będzie wyczekiwany ciemny motyw. Google nie zamierza jednak ograniczać się wyłącznie do interfejsu systemu operacyjnego. Na premierę nowego Androida, ciemność powinna zawitać do większości aplikacji wydawanych przez firmę z Mountain View.

Dodawanie ciemnego motywu to jeden z wyraźniejszych trendów widocznych na rynku oprogramowania. Ciemne kolory pojawiają się w kolejnych aplikacjach, a także w systemach operacyjnych. Na taki krok zdecydował już Facebook (Messenger, niebawem WhatsApp), Microsoft (Windows 10), Apple (macOS Mojave i prawdopodobnie iOS 13), a także Google (Chrome na desktopie czy YouTube). To dopiero początek, ciemnych kolorów będzie jeszcze więcej.

Dysk Google to kolejna aplikacja, która niebawem dostanie Dark Mode

Mobilne aplikacje Google, a także usługi dostępne z poziomu przeglądarki internetowej, w kwestii interfejsu rozwijane są przy zastosowaniu dość ciekawych wytycznych. Nowe wzornictwo, określane Material Theme, promuje przesadnie białe interfejsy. Google rezygnuje bowiem z bardziej kolorowego wyglądu i stosuje głównie biały kolor. Z drugiej jednak strony, firma coraz częściej jako opcję zapewnia ciemny motyw.

Powyższe wytyczne dotyczą chociażby aplikacji Dysk Google, w której znacząco dominuje biały kolor. Jednakże, wybrani użytkownicy zaczynają zgłaszać, że otrzymali ciemny motyw. Ma on pojawiać się u osób, które używają Androida 9.0 Pie i mają aktywowany tryb oszczędzania energii lub tryb nocny. Wówczas aplikacja automatycznie uruchamia się w ciemniejszy wydaniu.

Dysk Google z ciemnym motywem. (fot. 9to5Google.com)

Podobnie jak w innych aplikacjach Google, także tutaj nie został wprowadzony po prostu czarny kolor. Zastosowany został ciemny szary. Na udostępnionych zrzutach ekranu, interfejs prezentuje się czytelnie i po prostu wygląda dobrze.

Ciemny motyw w Dysku Google jest obecnie w fazie testów. Niestety, nie wiemy kiedy zostanie wydany w finalnej wersji aplikacji. Jednakże, wygląda on już na prawie ukończony, więc niewykluczone, że nie będziemy musieli długo czekać. Ciemne kolory powinny pojawić się zarówno w aplikacji na Androida, jak i tej na iOS-a.

Polecamy także:

Asystent Google już niebawem z ciemnym motywem? Są pierwsze screeny

źródło: 9to5Google