Google Keep (fot. Tabletowo.pl)

Kolejna aplikacja Google z ciemnym motywem – Google Keep

Google sukcesywnie wprowadza ciemniejsze kolory do kolejnych swoich aplikacji, co jak najbardziej należy uznać za krok w dobrym kierunku. Usunięcie nadmiaru białego koloru może pozytywnie wpłynąć na czas pracy smartfona, a także zwiększyć komfort użytkownika w nocy. Do grona oprogramowania z ciemnym motywem dołącza właśnie Google Keep.

Google Keep z ciemnym motywem

Wybrani użytkownicy Google Keep w wersji na Androida otrzymali możliwość włączenia ciemnego motywu. Podobnie jak w innych aplikacjach Google, także tutaj nie mamy do czynienia po prostu z czarnym kolorem. Całość utrzymana jest w ciemnoszarej kolorystyce.

(fot. Android Police)

Dark Mode wdrażany jest w całej aplikacji – w ustawieniach, wysuwanym menu oraz jako tło dla przyklejonych kartek z notatkami. Zmienione zostały również pastelowe kolory notatek, które są teraz zauważalnie bardziej stonowane, dzięki czemu lepiej pasują do ciemnego motywu.

Zmiany dotknęły również widżet Google Keep – tutaj także zawitały ciemniejsze kolory, co powinno świetnie współgrać z planowanym ciemnym motywem w Androidzie Q.

(fot. Android Police)

Jak zauważa serwis Android Police, zmiany dostępne są w Google Keep w wersji 5.19.191.07. Należy mieć na uwadze, że nie wystarczy wyłącznie posiadać wskazany numer wersji aplikacji. Ciemny motyw jest bowiem włączany po stronie serwera i aktualnie dostępność została ograniczona tylko dla wybranego grona użytkowników. Jeśli znalazłeś się na liście wyróżnionych, to Dark Mode możesz włączyć z poziomu ustawień Google Keep.

Ciemny motyw jedną z głównych zmian w Androidzie

Na tegorocznej konferencji Google I/O potwierdzone zostały wcześniejsze informacje o jednej z ważniejszych zmian w Androidzie. Wraz z wersją Q wprowadzony zostanie wyczekiwany systemowy Dark Mode.

Google zamierza faktycznie przyłożyć się do wdrożenia ciemnych kolorów. Zmiany obejmą nie tylko interfejs Androida, ale też aplikacje. Ciemny motyw trafił już do wybranych apek firmy – przeglądarki Chrome, Kontaktów czy Wiadomości, a także jest testowany w Dysku Google.

Co więcej, trend dodawania ciemnego motywu widoczny jest także w produktach konkurencji. Dark Mode można już włączyć w Windows 10 i macOS Mojave, a podobno wraz z iOS 13 będzie dostępny na iPhone’ach i iPadach.

Polecamy także:

Chrome 74 z ciemnym motywem już na Windows 10. Jak go włączyć?

źródło: Android Police