Redmi K50 (fot. Redmi)

Jest data premiery Redmi K50 z procesorem Dimensity 9000. Będzie moc!

Redmi przygotowuje się do premiery jednego z najmocniejszych urządzeń mobilnych ostatnich miesięcy. Wyznaczono datę premiery Redmi K50.

Potwór z MediaTekiem

W ubiegłym miesiącu Redmi zaprezentowało model Redmi K50G. Jego chińską premierę powinna przyćmić prezentacja serii Redmi K50. Zaplanowano ją na 17 marca.

Czego spodziewać się po nowym smartfonie? Przede wszystkim – nowego procesora MediaTeka. Dimensity 9000 bryluje w testach wydajności urządzeń mobilnych. Trzeba przypomnieć, że jest to chipset, który wprowadza do smartfonów osławioną technologię śledzenia promieni (ray tracing) w grach. Redmi potwierdza na swoim profilu w portalu Weibo, że przynajmniej jedna z wersji Redmi K50 będzie wyposażona w ten topowy, budowany w litografii 4 nm układ.

Inny wariant otrzyma procesor Dimensity 8100, który przeznaczony jest do mocniejszych średniopółkowców. Oba powinny pochwalić się solidnym chłodzeniem o dużej powierzchni materiału rozpraszającego ciepło.

Oprócz powyższego, producent dzieli się zdawkowymi informacjami o spodziewanych możliwościach fotograficznych Redmi K50. Urządzenie ma zyskać główny aparat 108 Mpix, co zdradza poniekąd, że firma chce zabłysnąć nie tylko wydajnością urządzenia.

Ekran o nieznanej jeszcze przekątnej ma być AMOLED-em z otworem na przednią kamerę, wyświetlającym obraz w rozdzielczości Full HD+. Możemy się spodziewać do 12 GB pamięci RAM i baterii z szybkim ładowaniem przewodowym 120 W.

Oficjalne informacje, włącznie z cenami, poznamy za tydzień. Raczej nie będzie przesadnie tanio – ponoć jednostki z procesorem MediaTek Dimensity 9000 wyceniane będą dość wysoko.