smartfon Huawei P50 smartphone
Huawei P50 (źródło: @OnLeaks)

Tego dnia Huawei może udostępnić HarmonyOS i zaprezentować flagową serię Huawei P50!

Jeszcze do niedawna cały świat z niecierpliwością wyczekiwał premiery kolejnych flagowców Huawei. Dziś grono nimi zainteresowanych jest znacznie mniejsze, ale mimo wszystko prezentacja serii Huawei P50 odbije się szerokim echem, szczególnie że mogą to być pierwsze smartfony marki z preinstalowanym systemem HarmonyOS, który producent udostępni kilka dni wcześniej.

Kiedy premiera serii Huawei P50?

W ostatnich latach Huawei prezentował swoje flagowce z serii Huawei P w marcu, lecz w przypadku najnowszej został zmuszony do wyłamania się z tego „schematu”. Mówi się, że to przez nałożone przez Stany Zjednoczone sankcje oraz domniemany fakt, że producent chce zainstalować na nim system HarmonyOS zamiast Androida.

Niedawno pojawiły się nieoficjalne informacje, według których Huawei rzekomo przesunął premierę serii Huawei P50 aż na maj, ponieważ potrzebuje więcej czasu na dopracowanie HarmonyOS. Jednocześnie sam producent oficjalnie zapowiedział udostępnienie tego systemu już w kwietniu, a pierwszym smartfonem, który dostanie aktualizację, ma być Huawei Mate X2.

smartfon Huawei P50 smartphone
Huawei P50 (źródło: @OnLeaks)

Wygląda na to, że rzeczywiście nie będziemy musieli czekać aż do maja, ponieważ – jak donosi serwis ITHome – jeden z pracowników Huawei ujawnił za pośrednictwem platformy Bilibili, że producent planuje aż dwie konferencje w kwietniu 2021 roku. Pierwsza z nich ma odbyć się 22 kwietnia i prawdopodobnie będzie poświęcona systemowi HarmonyOS, natomiast druga, zaplanowana na 27 kwietnia, może okazać się datą premiery serii Huawei P50. Pojawiły się też informacje, że stabilna wersja HarmonyOS zostanie udostępniona 24 kwietnia 2021 roku.

Pracownik Huawei jest wiarygodnym źródłem, aczkolwiek nie można wykluczyć, że producent jeszcze zmieni swoje plany, ponieważ oficjalnie nie zapowiedział jeszcze żadnej konferencji, więc może opóźnić prezentację stabilnej wersji HarmonyOS oraz flagowych smartfonów z serii Huawei P50, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jeśli natomiast faktycznie taki jest jego rozkład działania, już wkrótce powinniśmy otrzymać oficjalne potwierdzenie.

Przy okazji warto przypomnieć, że według nieoficjalnych doniesień, we flagowej serii Huawei P50 może zastosować nawet trzy różne procesory – obok HiSilicon Kirin 9000 i Kirin 9000E również Kirin 9000L, którego produkcją zajmie się… Samsung.