smartfon Huawei P50 smartphone
Huawei P50 (źródło: @OnLeaks)

Oto Huawei P50. Co zobaczyliście najpierw? Płaski ekran czy ogromny aparat?

Flagowe smartfony Huawei zawsze przyciągały wzrok. Producent stosuje w nich oryginalne, zwracające uwagę klientów zabiegi stylistyczne, które sprawiają, że po prostu nie można przejść obojętnie obok high-endów tej marki – trzeba przynajmniej na nie spojrzeć, bo nie mówię od razu o ich kupowaniu. Podobnie będzie także w przypadku całej serii Huawei P50.

Huawei robi wszystko, aby każda kolejna generacja jego flagowców różniła się od poprzedniej – i mu się to udaje. Nierzadko producent sięga po bardzo odważne projekty – wystarczy spojrzeć chociażby na Mate 20 Pro, Mate 30 Pro czy Mate 40 Pro. Teraz do tej listy można dopisać również smartfony z serii Huawei P50.

Zaledwie wczoraj w sieci pojawiły się grafiki, przedstawiające Huawei P50 Pro z każdej strony, a już dziś podobnie dokładnie możemy przyjrzeć się również modelowi Huawei P50. W jego przypadku też jest na czym oko zawiesić – dosłownie!

Tak będzie wyglądał Huawei P50. Co zobaczyliście najpierw? Płaski ekran czy ogromny aparat?

Huawei również tym razem wyposaży podstawowy model w płaski ekran. Nowością jest jednak umieszczenie otworu na aparat do selfie i rozmów wideo w środkowej części wyświetlacza zamiast w rogu. To zabieg, który w ostatnim czasie mocno zyskał na popularności – podobny stosują coraz częściej także inni producenci (zobaczcie chociażby iQOO Neo 5 czy Redmi Note 10 Pro).

Według nieoficjalnych informacji, ekran w tym modelu będzie miał przekątną 6,3 cala i funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz. Ponadto, jak można się spodziewać, czytnik linii papilarnych też zostanie zintegrowany z wyświetlaczem.

smartfon Huawei P50 smartphone
źródło: @OnLeaks

Jako że ekran w Huawei P50 będzie większy niż wyświetlacz w Huawei P40 (o 0,2 cala), zwiększą się także rozmiary całego smartfona. Jak podaje Steve Hemmerstoffer (a.k.a. @OnLeaks), nowy model będzie miał wymiary 156,7x74x8,3 mm (vs 148,9×71,06×8,5 mm). Trochę szkoda, ponieważ wersje podstawowe zawsze były bardziej kompaktowe i wielu klientów właśnie dlatego decydowało się na ich zakup.

Co więcej, jeśli uwzględnić wystającą ponad bryłę smartfona (ogromną!) wyspę z aparatami, jego grubość wzrośnie do aż 10,6 mm. A skoro już o niej mowa, nie sposób nie zwrócić na nią uwagi, ponieważ jej gabaryty mocno rzucają się w oczy. Co jednak ciekawe, nie jest to do końca oryginalny projekt, bowiem podobny Huawei zastosował już w serii Nova 8.

smartfon Huawei P50 smartphone
źródło: @OnLeaks

Mówi się, że Huawei został niejako „zmuszony” do zwiększenia rozmiarów wyspy, gdyż smartfony z serii Huawei P50 mają zostać wyposażone w 1-calowy sensor Sony IMX800, który gabarytowo na pewno jest zauważalnie większy niż 50 Mpix matryca Samsung ISOCELL GN1 (1/1.31″) i ta, zastosowana w Mate 40 Pro (1/1.28″). Warto tu zauważyć, że będą to pierwsze urządzenia mobilne z tak ogromnym sensorem aparatu.

W drugim otworze Huawei zapewne umieści z kolei jeszcze kilka innych aparatów, bo na pewno nie ograniczy się tylko do dwóch. Na tę chwilę nie znamy jednak ich specyfikacji.

smartfon Huawei P50 smartphone
źródło: @OnLeaks

Steve Hemmerstoffer ujawnił też, że Huawei P50 zostanie wyposażony w głośniki stereo oraz port podczerwieni. Przód i tył ma zaś pokryć tafla szkła. Ponadto z wcześniejszych, nieoficjalnych doniesień wynika jeszcze, że sercem smartfona będzie procesor HiSilicon Kirin 9000E.

Data premiery smartfonów z serii Huawei P50 nadal nie jest znana, ale mówi się, że producent może zaprezentować je w kwietniu (pierwotnie podobno miał zamiar zrobić to już w marcu, ale musiał zmienić plany).