Huawei P50 Pro (jeden konceptów, fot. hoiindi)

Wersji Huawei P50 będzie od groma, w tym opcje z Androidem i HarmonyOS

Choć najważniejszą premierą nadchodzących dni jest z pewnością Samsung Galaxy S21, to pojawiają się też kolejne informacje o flagowym Huawei P50 Pro. Dziś dowiadujemy się o tym smartfonie kilku interesujących szczegółów.

Trzy warianty sprzętowe Huawei P50

Jak dotąd, Huawei zawsze oferowało potencjalnym nabywcom dwie opcje swoich flagowych smartfonów – wersję podstawową oraz „Pro”. W tym roku będzie ich nieco więcej, bo Chińczycy zamierzają zaprezentować jednocześnie aż trzy urządzenia. Zgodnie z przeciekami, mają to być:

  • Huawei P50 z ekranem 6,1-6,2 cala
  • Huawei P50 Pro z ekranem 6,6 cala
  • Huawei P50 Pro+ z ekranem 6,8 cala
Huawei P50 Pro (jeden z konceptów, fot. Guidingdroid)

Oprócz wielkości wyświetlaczy, różnice między wersjami będą przejawiać się w wykończeniu ekranów. Ten w P50 ma być płaski (lub ze szkłem 2.5D), ten w P50 Pro będzie zakrzywiony po bokach, zaś ten z P50 Pro+ będzie zachodził na wszystkie cztery krawędzie urządzenia. Wydaje się też, że Huawei porzuci podwójny aparat przedni i w każdej z odmian wykorzysta pojedynczą kamerę do selfie.

Huawei P50, P50 Pro oraz P50 Pro+ (koncept, fot. Guidingdroid))

Gdyby zasięgnąć języka w sprawie specyfikacji flagowych smartfonów Huawei, to informatorzy dysponują jedynie ogólną listę podzespołów z Huawei P50 Pro. Spodziewamy się w niej zastosowania procesora HiSilicon Kirin 9000, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej w najtańszej opcji. Z tyłu ma się znaleźć miejsce dla pięciu obiektywów aparatu, ale ich konfiguracja jest na razie kompletną niewiadomą. Można tylko przypuszczać, że Huawei przy ich produkcji i kalibracji będzie polegał na wsparciu firmy Leica.

Huawei P50 Pro (jeden z alternatywnych konceptów, fot. hoiindi)

System Android lub HarmonyOS – wybierz sobie

Ponieważ Huawei prowadzi testy własnego systemu HarmonyOS na szeregu urządzeń, a część z nich (zwłaszcza te przynależące do segmentu Internetu Rzeczy) jest już w niego wyposażona, nie dziwnym jest, że trafi on także do flagowego produktu działu mobilnego firmy.

Jak przekonują źródła, partie Huawei P50 mające trafić do krajów poza Chinami, będą miały zainstalowanego Androida, zaś HarmonyOS będzie przeznaczony dla użytkowników z Państwa Środka.

Cóż, przekonamy się, czy powyższe informacje się potwierdzą. Najbardziej ciekaw jestem wyglądu, na jaki zdecyduje się Huawei. W konfiguracji zaprezentowanej przez Guidingdroid, Huawei P50 Pro prezentuje się dość charakterystycznie, zaś wersja proponowana przez HoiINDI sprawia wrażenie wtórnej do potęgi.