smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 (fot. Android Headlines)

„Cyfrowa krawędź” zastąpi obrotowy pierścień w Galaxy Watch Active 2

Jeszcze do niedawna elementem wyróżniającym smartwatche Samsunga był obrotowy pierścień, za pomocą którego w prosty i wygodny sposób można nawigować po interfejsie zegarka. Koreańczycy ostatnio jednak z niego zrezygnowali, ale wygląda na to, że rozwiązanie to powróci, tylko w wersji „cyfrowej”.

Niektórzy z Was zapewne pamiętają, że Samsung niedawno zastrzegł znak towarowy „Digital Bezel” („Cyfrowa Krawędź”). Kiedy się o tym dowiedzieliśmy pomyśleliśmy, że rozwiązanie to zostanie zastosowane w Galaxy Note 10, gdyż mówiło się, iż smartfon nie będzie miał fizycznych klawiszy (później okazało się jednak, że w ówczesnej wersji nie spełniło ono wymagań producenta).

Reklama

Niektórzy z naszych Czytelników od razu zaś byli przekonani, że znak towarowy „Cyfrowa Krawędź” Samsung zastrzegł z myślą o smartwatchu. Właśnie okazuje się, że był to dobry trop, ponieważ według najnowszych doniesień, pierwszym inteligentnym zegarkiem z tym rozwiązaniem na pokładzie ma być Galaxy Watch Active 2.

Nowy smartwatch Samsunga będzie dostępny w dwóch wersjach: 40 mm z 1,2-calowym wyświetlaczem i 44 mm z 1,4-calowym ekranem (w obu przypadkach Super AMOLED o rozdzielczości 360×360 pikseli). Góra koperty zostanie pokryta szkłem Corning Gorilla Glass DX+. Galaxy Watch Active 2 ma też spełniać kryteria militarnej normy odporności MIL-STD-810G.

smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 (fot. @evleaks)

Nadchodząca nowość będzie też miała na pokładzie procesor Exynos 9110 i 4 GB pamięci flash, a także 768 MB lub 1,5 GB RAM oraz akumulator o pojemności 247 mAh lub 340 mAh (odpowiednio w wersji z samym Bluetooth i modemem 4G LTE). Warto również dodać, że w Galaxy Watch Active 2 zastosowany zostanie Bluetooth 5.0 o zasięgu do 240 m.

Nowy smartwatch Samsunga zaoferuje też funkcje znane z Apple Watch series 4, tj. detekcję upadku i możliwość wykonywania badania EKG. Zostaną one jednak udostępnione (w formie aktualizacji) podobno dopiero w pierwszej połowie 2020 roku, gdyż producent czeka na uzyskanie odpowiednich certyfikatów w FDA (amerykańskiej Agencji Żywności i Leków).

Na koniec jeszcze dodam, że Samsung Galaxy Watch Active 2 ma pracować pod kontrolą systemu Tizen z interfejsem One UI 1.5

Źródło: SamMobile