smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 (fot. @evleaks)

Galaxy Watch Active 2 zaoferuje największą nowość dopiero w… 2020 roku

Sporym zaskoczeniem była dla nas informacja, że wkrótce Samsung zaprezentuje Galaxy Watch Active 2, chociaż od premiery Galaxy Watch Active minęło dopiero pół roku. Okazuje się jednak, że jedna z największych nowości, jaką ma zaoferować nowy smartwatch Koreańczyków, zostanie udostępniona dopiero w 2020 roku.

Reklama

Od dłuższego czasu wiemy już, że na rynku pojawią się dwie wersje Galaxy Watch Active 2: 40 mm i 44 mm, zarówno w wariancie bez, jak i z modemem 4G LTE. Teraz natomiast okazuje się, że dołączy do nich jeszcze specjalna edycja Under Armour bez obsługi łączności po sieci komórkowej, ale za to z wyjątkowym, sportowym paskiem oraz integracją z aplikacją MapMyRun i półrocznym dostępem do usługi za darmo.

Reklama

Niedawno dowiedzieliśmy się też, że Galaxy Watch Active 2 ma umożliwiać wykonanie badania EKG bezpośrednio z poziomu nadgarstka. Trend na implementację tego rozwiązania zapoczątkował Apple Watch series 4, aczkolwiek na rynku wciąż nie ma zbyt wielu smartwatchy, które je obsługują.

Galaxy Watch Active 2 mógł się więc znaleźć w elitarnym gronie, jednak według najnowszych doniesień trochę sobie na to poczeka. Okazuje się bowiem, że funkcja umożliwiająca wykonywanie badania EKG za pomocą tego smartwatcha nie będzie dostępna od początku. Samsung czeka na uzyskanie certyfikatu od FDA (amerykańskiej Agencji Żywności i Leków), a ten podobno zostanie wydany najwcześniej dopiero w… pierwszej połowie 2020 roku.

smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 (fot. Android Headlines)

Co prawda Apple Watch series 4 również nie oferował tej funkcji na start, ale została ona udostępniona niedługo po oficjalnej prezentacji smartwatcha. W przypadku Galaxy Watch Active 2 upłynie natomiast wiele długich miesięcy i nie rozumiem w takim razie, po co Samsung chce go zaprezentować już w sierpniu, skoro największa nowość będzie dostępna dopiero w przyszłym roku.

Serwis źródłowy przy okazji informuje, że koperta wersji z modemem LTE zostanie wykonana ze stali nierdzewnej, zaś wariantu z samym modułem Bluetooth z aluminium. Pierwsza ma być dostępna w czterech kolorach (czarna koperta + czarny pasek, srebrna koperta + czarny pasek, złota koperta + brązowy pasek, koperta w kolorze rose gold i różowy pasek – ta ostatnia tylko w rozmiarze 40 mm), zaś druga w trzech (ciemnoniebieskim, srebrnym i rose gold).

Więcej na temat Galaxy Watch Active dowiecie się z podlinkowanego poniżej artykułu.

Samsung Galaxy Watch Active 2 właśnie zdradził (niemal) wszystko na swój temat

Źródło: Wareable, @evleaks

Reklama