Dobra wiadomość: Samsung w Galaxy Note 10 nie popełni tego błędu, co HTC

O żadnym innym smartfonie nie mówi się obecnie tak często, jak o Galaxy Note 10. To jednak – przynajmniej moim zdaniem – bardzo dobrze, ponieważ codziennie dowiadujemy się czegoś nowego na temat najnowszego Notatnika. Ta wiadomość z pewnością ucieszy osoby, które obawiały się, że Samsung popełni ten sam błąd, co HTC.

Chociaż Galaxy Note 10 wciąż skrywa wiele tajemnic, to jeśli strumień przecieków nadal będzie płynął tak wartko, to za maksymalnie miesiąc powinniśmy znać wszystkie szczegóły na temat nowego Notatnika od Samsunga.

A właściwie powinienem tu użyć liczby mnogiej, ponieważ wiele wskazuje na to, że Koreańczycy zaprezentują w tym roku nie jeden, a aż dwa smartfony z serii Galaxy Note 10. Co więcej, oba mają być dostępne również w wersji z modemem 5G, więc koniec końców na rynek trafią cztery warianty, co do tej pory w przypadku tej linii nigdy nie miało miejsca.

Takiego aparatu jak w Galaxy Note 10 we flagowcu Samsunga jeszcze nie było

Samsung Galaxy Note 10 bez fizycznych przycisków

Wczoraj pojawiły się dość niepokojące informacje, że w najnowszym Notatniku zabraknie fizycznych klawiszy – ich rolę miałyby przejąć płytki reagujące na dotyk palca użytkownika. I chociaż na podobny krok zdecydowało się już HTC w zeszłorocznym flagowcu HTC U12+, to wizja ta nieszczególnie spodobała się osobom, które są zainteresowane nadchodzącą nowością.

Nie można zaprzeczyć, że usunięcie fizycznych przycisków potencjalnie przynosi wymierne korzyści. Po pierwsze, dzięki ich eliminacji zmniejsza się liczba otworów, przez które może dostać się woda do wnętrza urządzenia. Po drugie, jednocześnie zwiększa to integralność i wytrzymałość korpusu – dzięki takiemu zabiegowi ma on mniej słabszych punktów.

Z drugiej strony, użytkownicy przywykli do fizycznych klawiszy i większość nie wyobraża sobie korzystania ze smartfona bez nich. HTC zdecydowało się je wyeliminować, jednak tego eksperymentu nie można uznać za w 100% udany, bowiem nawet właściciele HTC U12+ narzekają na działanie płytek dotykowych, które zastąpiły przyciski włączania/blokady i regulacji głośności.

Samsung Galaxy Note 10 jednak z fizycznymi przyciskami

Jak donosi doskonale poinformowany leakster Ice universe, w początkowym projekcie smartfon został pozbawiony fizycznych klawiszy i Samsung nawet przygotował odpowiedni prototyp. W trakcie testów okazało się jednak, że rozwiązanie, które miało je zastąpić, nie spełnia rygorystycznych wymogów producenta i dlatego Koreańczycy ostatecznie zdecydowali się porzucić ten pomysł.

Większość osób informacja ta z pewnością ucieszy, ponieważ pojawiło się wiele głosów sceptycznie nastawionych do dotykowych płytek. Jednocześnie zainteresowani muszą się jednak przygotować na brak 3,5 mm złącza słuchawkowego, ponieważ wspomniany informator również podaje, że z dużym prawdopodobieństwem zabraknie go na pokładzie Galaxy Note 10.

Galaxy Note 10 z baterią 3400 mAh. To oznacza tylko jedno

Galaxy Note 10 z baterią 3400 mAh. To oznacza tylko jedno

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Note 9 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: @UniverseIce