smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 (fot. SamMobile)

Samsung Galaxy Watch Active 2 właśnie zdradził (niemal) wszystko na swój temat

Rzadko się zdarza, aby pierwszy przeciek na temat jakiegoś urządzenia zdradzał tak dużo informacji o jego specyfikacji. W przypadku nowego smartwatcha Samsunga, Galaxy Watch Active 2, tak właśnie jednak się stało – nadchodzący inteligentny zegarek południowokoreańskiego producenta nie skrywa już zbyt wielu tajemnic. Sprawdźcie więc, co zaoferuje.

Reklama

Galaxy Watch Active zadebiutował całkiem niedawno, bo 20 lutego 2019 roku, wraz z flagowcami z serii Galaxy S10, opaskami Galaxy Fit i Galaxy Fit e oraz bezprzewodowymi słuchawkami Galaxy Buds. Coraz częściej mówi się jednak o Galaxy Watch Active 2, więc jego premiera najwyraźniej nieuchronnie się zbliża. Tym bardziej, że właśnie poznaliśmy niemal kompletną specyfikację nowego smartwatcha Samsunga.

Reklama

Samsung Galaxy Watch Active 2 – specyfikacja

Należy zacząć od tego, że Galaxy Watch Active 2 będzie dostępny w dwóch rozmiarach: 40 mm i 44 mm. To bardzo istotna nowość, bowiem Galaxy Watch Active sprzedawany jest w tylko jednej wersji (40 mm). Nic jednak nie wskazuje na to, aby obrotowy pierścień miał powrócić.

Na prawej stronie koperty znajdzie się owalny przycisk „wstecz” oraz okrągły z czerwoną obwódką, odpowiedzialny za włączanie/wyłączanie smartwatcha i powrót do ekranu głównego. A skoro otarliśmy się już o kwestię oprogramowania, to Galaxy Watch Active 2 ma pracować pod kontrolą systemu Tizen z interfejsem One UI 1.5. To spory skok, bowiem na pokładzie Galaxy Watch Active zainstalowana jest wersja 1.0. Można więc domniemywać, że kolejna generacja przyniesie kilka nowych opcji.

Pomiędzy wspomnianymi przyciskami znajdzie się jeszcze mikrofon, natomiast po prawej stronie grill głośnika. Oznacza to, że przez Galaxy Watch Active 2 będzie można przeprowadzać rozmowy głosowe, bowiem w sprzedaży pojawi się także wersja z modemem LTE.

smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 – prawa strona (fot. SamMobile)

Serwis źródłowy dowiedział się także, że wersja z samym Wi-Fi (SM-R825) ma mieć akumulator o pojemności 237 mAh, podczas gdy wariant z modemem LTE (SM-R835) baterię 340 mAh (Galaxy Watch Active ma ogniwo 230 mAh). Samsung Galaxy Watch Active 2 będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, srebrnej i złotej. Na pokładzie nie zabraknie też pulsometru.

Na razie nie wiadomo, kiedy Samsung oficjalnie zaprezentuje swój nowy smartwatch, ale niewykluczone, że zrobi to podczas tej samej konferencji, na której zaanonsuje Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+. Serwis źródłowy jednocześnie informuje, że na rynku nie pojawi się Galaxy Watch 2.

https://youtu.be/QCHeITnTfzs

Źródło: SamMobile

Reklama