Circle K logo
(fot. Circle K)

Circle K rozważa wprowadzenie nowego sposobu płacenia za paliwo

Płacenie za paliwo bez konieczności wizyty przy kasie powoli staje się standardem. Circle K rozważa wprowadzenie nowego rozwiązania w Polsce i może ono okazać się jednym z wygodniejszych.

Reklama

Bez stania w kolejkach

Jeśli ktoś tankował na popularnej stacji benzynowej na autostradzie, szczególnie w godzinach największego ruchu, to z pewnością musiał spędzić trochę czasu aż do momentu zwolnienia jednego z dystrybutorów, a następnie kilkanaście minut w oczekiwaniu na możliwość zapłacenia. Momentami potrafi być to irytujące, zwłaszcza gdy inna osoba przed nami zastanawia się przez 5 minut, jaki sos będzie najlepszy do hot doga.

Na szczęście rośnie liczba stacji, na których możemy zatankować i zapłacić bez wizyty w kasie. Całość realizowana jest zazwyczaj za pomocą specjalnie przygotowanej mobilnej aplikacji. Dobrym przykładem jest Orlen. Oczywiście taką metodę płatności znajdziemy również na stacjach nie położonych przy autostradzie i tutaj także możemy zaoszczędzić sporo czasu.

Niebawem nowe rozwiązanie w Polsce może też wprowadzić sieć Circle K. Całość ma odbywać się w sposób wysoce zautomatyzowany.

Prawie jak płacenie za przejazd autostradą

Circle K posiada w Polsce 370 stacji paliw, a więc jakiekolwiek większe nowości mogą zmienić sposób tankowania naprawdę wielu kierowców. Warto tutaj dodać, że firma oferuje już płacenie za paliwo i myjnię z poziomu aplikacji, ale nowa metoda zapowiada się na jeszcze bardziej komfortową.

stacja benzynowa Circle K
(fot. Circle K)

Nowy sposób płacenia nazywa się Pay by plate i jest już dostępny w Szwecji i Danii. Sprowadza się on do rozpoznawania klienta po odczytanych tablicach rejestracyjnych samochodu, podobnie jak chociażby ma to miejsce w przypadku pobierania opłat na wybranych autostradach.

Klient musi wcześniej pobrać aplikację Easy Fuel, zarejestrować swój samochód, a także podpiąć kartę płatniczą. Jeśli wykona te czynności, wówczas może korzystać z nowej metody płatności. Po zatankowaniu będzie mógł po prostu odjechać, a pobraniem opłaty zajmie się automatyczny system.

Circle K prowadzi już prace wdrożeniowe w Polsce, ale nie poznaliśmy jeszcze terminu udostępnienia opisanego sposobu płacenia za paliwo. Niewykluczone jednak, że nie będziemy musieli długo na to czekać.

Aktualizacja 17.01.2021

Otrzymaliśmy oficjalne informacje od Circle K, które rzucają nowe światła na temat uruchomienia usługi w Polsce. Wynika z nich, że obecnie temat jest na etapie analizowania i zbierania danych z innych rynków, które pomogą podjąć decyzję o ewentualnym wdrożeniu nowego systemu płatności w Polsce.

W Polsce obecnie przyglądamy się rozwiązaniu Pay by Plate, analizujemy dane i informacje, które otrzymujemy z duńskiego rynku. Na ich podstawie podejmiemy odpowiednią decyzję co do uruchomienia usługi w naszym kraju.