Circle K logo
(fot. Circle K)

Circle K – za paliwo i myjnię można zapłacić bez podchodzenia do kasy

Na stacjach Circle K można zapłacić za wybrane produkty i usługi bez konieczności kontaktu ze sprzedawcą. To z pewnością świetna wiadomość podczas trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Ważne nowości w aplikacji Circle K

Płatności mobilne, zakupy bezpośrednio z poziomu aplikacji i dostęp do towarów bez odwiedzania sklepów – to wszystko doceniliśmy szczególnie teraz, gdy staramy się unikać zbędnych kontaktów z innymi osobami, aby zapewnić sobie dodatkową warstwę ochrony przed możliwym zarażeniem.

Cieszy więc fakt, że firmy świadczące różne usługi wprowadzają rozwiązania, które faktycznie mogą pomóc w walce z koronawirusem SARS-CoV-2. Dobrym przykładem jest Circle K, a dokładniej oficjalna aplikacja z nowymi metodami płatności.

Circle K
(fot. Circle K)

Owszem, funkcja płatności pojawiła się trochę zbyt późno, bowiem już od wielu miesięcy musimy mierzyć się z pandemią, ale lepiej w ogóle niż wcale. Jak informuje serwis Cashless, klienci w aplikacji mogą płacić za paliwo i myjnię bez podchodzenia do kasy.

Niestety, występują ograniczenia

Obecnie płatności z poziomu aplikacji Circle K dostępne są tylko na stacjach w Warszawie. Na szczęście, na rozszerzenie usługi nie będziemy musieli długo czekać – w grudniu z funkcji skorzystamy już na wszystkich stacjach.

Kolejnym ograniczeniem jest brak możliwości uzyskania faktury VAT z numerem NIP nabywcy, co zmusi wybranych klientów, jeżdżących autami firmowymi, do korzystania z klasycznej metody płacenia za paliwo.

Ponadto należy pamiętać, że z usługi mogą korzystać wyłącznie osoby należące do Extra Club, czyli programu lojalnościowego. Na szczęście, każdy zainteresowany klient może w dowolnej chwili do niego dołączyć.

Należy jeszcze dodać kartę płatniczą i mieć włączony GPS – musi być on aktywny cały czas, gdy korzystamy z usług stacji. Dodatkowo, przed tankowaniem czy skorzystaniem z myjni, aplikacja dokonuje preautoryzacji płatności, czyli czasowej blokady środków. W przypadku tankowania jest to 300 złotych, a przy korzystaniu z myjni to kwota odpowiadająca najdroższemu programowi. Po zakończeniu wspomniana blokada zostaje zwolniona, a z karty płatniczej pobierana jest faktyczna kwota.

Warto dodać, że Circle K nie jest pierwszą firmą, która umożliwia płacenie za paliwo i dodatkowe usługi bez konieczności kontaktu ze sprzedawcą. Podobne rozwiązanie oferuje już Orlen w swojej aplikacji Orlen Pay.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: