PKN Orlen
fot. PKN Orlen

Aplikacja Orlen Vitay z obsługą BLIKA. Płacenie za paliwo bez wycieczki do kasy!

Klienci stacji Orlen, którzy korzystają z programu lojalnościowego i aplikacji Orlen Vitay, mogą teraz zapłacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze. Tak, nie trzeba już meldować się przy kasie.

Reklama

Orlen Vitay z nową, szybszą i wygodniejszą metodą płatności

Kierowcy, którzy pokonują dużo kilometrów, a także preferują przede wszystkim stacje paliwowe należące do koncernu Orlen, często korzystają ze wspomnianego we wstępie programu lojalnościowego. W jego ramach zyskują dostęp do różnych promocji i bonusów.

Pomocna okazuje się tutaj aplikacja Orlen Vitay, która niestety do niedawna miała pewne braki względem Orlen Pay. Nie była dostępna chociażby możliwość wygodnego płacenia za paliwo przy dystrybutorze za pomocą BLIKA. Nawet nie chodzi tutaj o zaoszczędzony czas, ale o wyższy poziom bezpieczeństwa w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. W końcu, płatności bezpośrednio z poziomu aplikacji, bez konieczności podchodzenia do kasy, ograniczają kontakt z pracownikami stacji.

Reklama
Orlen Vitay z obsługą BLIKA.
(fot. materiały prasowe)

Na szczęście, właśnie się to zmienia. Po pierwsze, w aplikacji dodano możliwość płacenia z wykorzystaniem BLIKA. Po drugie, wdrożone również funkcję One Click BLIK, która dodatkowo skraca czas płatności. Kod BLIK jest bowiem wymagany tylko przy pierwszej transakcji w Orlen Vitay. Następnie, po jego zapamiętaniu, przy wszystkich kolejnych płatnościach wystarczy już tylko zaakceptować transakcję w aplikacji mobilnej banku.

Warto dodać, że użytkownicy Orlen Vitay, dzięki wcześniejszemu rozwojowi dodatkowych form płatności przez Orlen, mają już dostęp do BLIKA na wszystkich 1800 stacjach własnych i franczyzowych w Polsce. To jak najbardziej świetna informacja, bowiem nowa metoda płatności może stać się tą podstawową i jedyną.

Płatności z poziomu aplikacji również na Lotosie

Spółka LOTOS Paliwa poinformowała ostatnio, że rozpoczyna testy rozwiązania zbliżonego do Orlen Pay. W tym celu, wydana zostanie aplikacja LOTOS Pay&Go, początkowo w ramach programu pilotażowego, z którego będzie można skorzystać na 15 wybranych stacjach.

Jeśli testy zakończą się sukcesem, to LOTOS przejdzie do rozszerzenia usługi o kolejne stacje. Docelowo, aplikacja powinna być obsługiwana na większości stacji już w drugim kwartale 2021 roku. Z LOTOS Pay&Go skorzystają zarówno właściciele smartfonów z Androidem, jak i także osoby posiadające iPhone’y.

 1. O ile rozumiem korzystanie z BLIKA do płatności w necie o tyle płacenie BLIKiem w sklepach fizycznych czy na stacji to dla mnie porażka. Wolę zwykłą kartę zbliżeniową, telefonem. A już w aplikacji Orlenu to zdecydowanie przypisana karta.

  1. Dobra opcja to też Google Pay i Apple Pay – oba rozwiązania są obsługiwane przez aplikacje Orlenu.

  2. Zrezygnowałem z karty jak zaczęli podnosić opłaty za korzystanie w mBanku. Teraz płace blikem a później może nfc dla wygody.

  3. Ale blika wprowadzasz tylko raz – kolejnym razem tylko potwierdzamy w aplikacji bez wpisywania blika. Bardzo wygodne jak ktoś nie chce używać karty.

   1. Ok ale to w jednej aplikacji co nie zmienia faktu, że BLIK poza netem jest słabym rozwiązaniem, bo płacenie tym w sklepie to zbyt dużo operacji. Karta lub Google Pay zdecydowanie tutaj wygrywa a teraz kiedy nie trzeba wpisywać PINu nawet przy zakupach powyżej 100 zł to już bajka.

 2. wszystko ok ,szkoda tylko ze zaraz każda stacja będzie miała własną apke do płacenia ,fajnie było by gdyby jedna aplikacja obsługiwała płatności u wszystkich dystrybutorów ,ale o tym można raczej pomarzyć

  1. Klasyka nie wystarczy? Banknot, ew karta płatnicza?
   Trzeba być maniakiem by fascynować się czymś takim. Potem płacz i zgrzytanie zębów
   Bank w telefonie? Nigdy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama