call-of-duty-modern-warfare-2-screen-promujący-operator
źródło: Call of Duty

Call of Duty na Switchu? Jest taka możliwość

Czy Call of Duty trafi wreszcie na konsole Nintendo? Jest to całkiem realny scenariusz, o ile Microsoft przejmie wreszcie Activision Blizzard. Phil Spencer podzielił się ze społecznością nowym stanowiskiem w tej sprawie.

Spór o Call of Duty

Główną osią sporu na linii Xbox-Sony przy przejęciu Activision Blizzard przez pierwszą z tych firm jest marka Call of Duty. To obecnie najpopularniejsza tego typu gra FPS, w której bawią się miliony graczy. Dodatkową popularność marce przyniósł na pewno też Warzone, świetny Battle Royale. Nie bez powodu wspomniałem, że jest to źródło konfliktu, ponieważ producent PlayStation uważa, że amerykańska firma ma zapędy monopolistyczne.

Call of Duty: Modern Warfare II
Call of Duty: Modern Warfare II (fot. Maciej Paszkiewicz | Tabletowo)

Odpowiednie organy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej od wielu miesięcy badają te sprawę, żeby finalnie wydać pozwolenie (lub nie) na przejęcie przez Microsoft firmy Activision Blizzard. Teraz Phil Spencer swoim ogłoszeniem wytrącił z ręki mocny argument Sony i prawdopodobnie mocno przechylił szanse na powodzenie transakcji na swoją stronę.

Ważna deklaracja Phila Spencera

Szef Xbox podzielił się na Twitterze ważną wiadomością. Potwierdził, że Microsoft będzie nadal oferował Call of Duty na Steamie, ale co ważniejsze, że prawdopodobnie tytuł wróci na konsole Nintendo, gdzie nie ma go już od 9 lat. Amerykańska firma miała podpisać porozumienie na aż 10 lat! Nie bez powodu taka deklaracja padła z ust Spencera właśnie teraz.

W końcu dzięki temu może odeprzeć argumenty dotyczące monopolu i tego, że Call of Duty zmierza tylko na konsole Xbox oraz PC. Do sprawy postanowił odnieść się także rzecznik Microsoftu, David Cuddy: nadal będziemy śledzić Sony i Tencent na rynku po zamknięciu umowy, a razem Activision i Xbox przyniosą korzyści graczom i programistom oraz zwiększą konkurencyjność branży.

Z całą pewnością można stwierdzić, że sytuacja jest rozwojowa, ale akurat przeniesienie Call of Duty na Nintendo Switch powinno być bardzo dobrym ruchem dla całej branży. Skorzystają na tym nie tylko obie firmy, ale także – przede wszystkim – gracze, którzy będą mogli grać w swoją ulubioną strzelankę na tej właśnie konsoli.