Nintendo Switch OLED biały
Nintendo Switch OLED posiada aż 64 GB wbudowanej pamięci. Czy to wystarczająco wiele? (źródło: Nintendo)

Nowa konsola Nintendo Switch? Nie tak prędko

Shuntarō Furukawa, CEO Nintendo, rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące nowego modelu Nintendo Switch. Prosto od niego wiemy, że firma nie planuje wprowadzać na rynek żadnego nowego sprzętu w tym roku. Kiedy zatem możemy spodziewać się nowego Switcha?

Dlaczego musimy poczekać?

W ostatnim czasie Nintendo, podobnie jak inne firmy z branży, spotkała się z problemem dotyczącym dostępności półprzewodników. Ich niedobory prowadzą z kolei do znaczących opóźnień w produkcji.

W ostatnim kwartale sprzedaż konsoli Nintendo spadła o 24%. W rozmowie z portalem Nikkei, CEO Nintendo stwierdził, że częściowo winne są temu problemy produkcyjne, związane między innymi z dostępnością półprzewodników. Zamiast wprowadzania na rynek nowego modelu, Nintendo ma skoncentrować się na produkcji wystarczającej ilości swoich obecnych modeli, żeby zaspokoić popyt na ten sprzęt.

Nintendo Switch OLED biały
Nintendo Switch OLED (źródło: Nintendo)

Możliwa data premiery

W rozmowie z serwisem Nikkei Shuntarō Furukawa podreślił, że firma nie planuje wypuszczać na rynek żadnego nowego sprzętu w bieżącym roku podatkowym, a ten kończy się w marcu 2023.

Wniosek jest prosty – ​najwcześniejszą możliwą datą premiery nowego urządzenia Nintendo będzie kwiecień 2023 roku. Na nowy model wszystkim fanom tej mobilnej konsoli przyjdzie więc poczekać co najmniej 8 miesięcy.

Nowy Switch – czego się spodziewać?

Do tej pory, po debiucie oryginalnego Nintendo Switch w marcu 2017 roku, pojawiły się dwa nowe modele Nintendo Switch. We wrześniu 2019 roku na rynek trafiła konsola Nintendo Switch Lite, a dwa lata później, w październiku 2021 roku, w sprzedaży zadebiutował Nintendo Switch OLED. Jakiej konsoli możemy spodziewać się w 2023 roku?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kolejnym urządzeniem firmy Nintendo może być Switch Pro lub Switch 2. Z doniesień, opublikowanych jakiś czas temu przez portal Bloomberg, wynika, że nowa konsola Nintendo będzie prawdopodobnie wyposażona w wyświetlacz OLED 4K i ARM SoC autorstwa Nvidii.

W międzyczasie fanów Nintendo może zainteresować odświeżona wersja najnowszej konsoli Nintendo, którą można odnaleźć pod nazwą Nintendo Switch OLED Splatoon 3 Edition. Na tę konsole nie będzie trzeba długo czekać, bo już jest dostępna w przedsprzedaży.

Nintendo Switch OLED Splatoon 3 Edition
Nintendo Switch OLED Splatoon 3 Edition (źródło: Nintendo)