bolt lotnisko chopina chopin airport
źródło: Bolt

Bolt został oficjalnym partnerem Lotniska Chopina. Co to oznacza dla klientów?

Bolt, podobnie jak Uber (o którym wspominam nie bez powodu, o czym za chwilę), to jedna z najpopularniejszych usług przewozu osób. Dziś poinformował, że został oficjalnym partnerem Lotniska Chopina. Co to oznacza dla klientów?

Bolt oficjalnym partnerem Lotniska Chopina

Bolt i Polskie Porty Lotnicze S.A. podpisali umowę o współpracy, za sprawą której pierwsza z ww. firm od 1 czerwca 2024 roku zostanie rekomendowanym partnerem transportowym Lotniska Chopina w Warszawie. Jakie korzyści dla pasażerów przyniesie ogłoszone dziś partnerstwo?

Dzięki niemu od początku czerwca 2024 roku pasażerowie będą mogli zamówić przejazdy w kategorii Comfort bezpośrednio sprzed terminalu na poziomie Przylotów. Na tym jednak nie koniec, ponieważ na terenie lotniska pojawią się specjalnie przeszkoleni agenci, oznaczeni logo firmy Bolt, którzy pomogą podróżnym m.in w zainstalowaniu aplikacji czy znalezieniu miejsca odbioru.

Informacje na temat możliwości podróży pojazdami z logo tej marki na karoserii będzie można uzyskać również w jednym z dwóch punktów informacyjnych. Ponadto na terenie lotniska wyznaczone zostaną także 2 oznaczone miejsca odbioru, gdzie kierowcy będą podjeżdżać po pasażerów.

Ogłoszona dziś współpraca zdecydowanie ułatwi zatem przylatującym na Lotnisko Chopina zorganizowanie sobie transportu z portu lotniczego do wybranego miejsca docelowego w dogodny sposób. Według samego przewoźnika szczególne znaczenie to udogodnienie będzie miało dla klientów Bolt Business, dla których połączenie z największym i jednocześnie najważniejszym lotniskiem w Polsce jest kluczowe.

To nie pierwsza taka współpraca

Niemal dokładnie dwa lata temu, w maju 2022 roku, Uber poinformował o nawiązaniu współpracy z Lotniskiem Chopina, dzięki której (począwszy od przełomu czerwca i lipca 2022 roku) przylatujący do Warszawy mogą zamówić przejazd z odbiorem bezpośrednio sprzed hali przylotów. Klienci mogą zamówić również podróż pojazdem o podwyższonym standardzie.

Cieszymy się, że Bolt dołączył do grona rekomendowanych przez Lotnisko Chopina przewoźników świadczących usługi przewozu pasażerów. Dzięki naszemu partnerowi poszerza się oferta dla podróżnych, co jest szczególnie ważne przed startującym sezonem wakacyjnych wyjazdów. Anna Dermont, Zastępca Dyrektora Biura Strategii i Rozwoju, rzecznik prasowy Lotniska Chopina