Lista wszystkich aplikacji. (fot. Tabletowo.pl)

Stacje ładowania znajdziesz w Apple CarPlay. Przydatna nowość w aplikacji PlugShare

Do grona oprogramowania dostępnego w Apple CarPlay dołączyła aplikacja PlugShare. Zadowoleni będą użytkownicy elektryków i hybryd typu plug-in.

Reklama

Baza ładowarek z poziomu ekranu w samochodzie

Wydany w zeszłym roku iOS 14 przyniósł kilka zmian w CarPlay. Użytkownicy oprogramowania Apple dla kierowców otrzymali możliwość korzystania z nowych kategorii aplikacji – parkowanie, ładowanie samochodów elektrycznych i zamawianie jedzenia. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie aplikacje z App Store od razu stały się dostępne. Muszą one bowiem zostać odpowiednio dostosowane, aby mogły zostać zaakceptowane przez firmę Tima Cooka.

Postawione wytyczne udało się właśnie spełnić twórcom PlugShare, czyli jednej z popularniejszych i lepszych aplikacji z bazą ładowarek. Znajdziemy w niej lokalizacje stacji ładowania, informacje o dostępnych złączach, zdjęcia, a także opinie użytkowników.

PlugShare w Apple CarPlay
(fot. PlugShare)

Wsparcie dla Apple CarPlay dodano w najnowszej aktualizacji, oznaczonej numerem 6.2.0. Dzięki temu z aplikacji skorzystamy również z poziomu ekranu w samochodzie, bez konieczności sięgania po iPhone’a. Dodatkowo, co także należy uznać za zaletę, interfejs jest dostosowany do wygodniejszej obsługi przez kierowcę.

W wersji przeznaczonej dla samochodowego oprogramowania Apple możemy przeglądać stacje ładowania w pobliżu, wyświetlić wcześniej oznaczone punkty ładowania oraz zaplanowane trasy.

Aby zacząć korzystać z tej nowości, wystarczy tylko pobrać aktualizację App Store. Po podłączeniu iPhone’a do samochodu, aplikacja PlugShare automatycznie pojawi się wśród tych dostępnych.

CarPlay – co nowego słychać w oprogramowaniu z Cupertino?

Trzeba przyznać, że użytkownicy iPhone’ów w tym przypadku nie mogą narzekać na nudę i brak nowości. Wśród tych ostatnio wdrożonych należy wymienić: zapowiedź bezprzewodowej obsługi w samochodach koncernu FCA, zmiany w aplikacji Spotify, wygodniejszy dostęp do Waze, a także wsparcie dla Microsoft Teams.

Nie są to znaczące zmiany, ale z pewnością pozytywnie wpływają na komfort korzystania. Na większe nowości, związane stricte z samym oprogramowaniem Apple, najpewniej będziemy musieli poczekać do udostępnienia iOS 15, czyli do jesieni tego roku.

Niestety, nie zawsze mamy do czynienia z dobrymi informacjami. Ostatnio mogliśmy spotkać się z dość frustrującym błędem, a także problemami z obsługą za pomocą fizycznych pokręteł w autach (iOS 14.2). Ten drugi błąd udało się jednak naprawić.