Uconnect 5

Już niedługo bezprzewodowy CarPlay trafi do tańszych samochodów

Możliwość bezprzewodowego korzystania z funkcji Apple CarPlay, do tej pory, spotykana była niemal wyłącznie w droższych samochodach marek premium. Wiele wskazuje na to, że w 2021 roku z systemu skorzystają również nabywcy nieco tańszych pojazdów.

Uconnect 5 od FCA: bezprzewodowy CarPlay dla każdego

Jednym z samochodów, którego nabywcy skorzystają z możliwości bezprzewodowego łączenia iPhone’ów z usługą Apple CarPlay, będzie Jeep Grand Cherokee L. Możliwość połączenia bez kabla znajdzie się w nim dzięki opracowanemu przez koncern FCA systemowi infotainment Uconnect 5.

Jeep Grand Cherokee L

Poza bezprzewodowym CarPlay oferuje on, między innymi, rozszerzone możliwości personalizacji, Alexa Home to Car czy opcję jednoczesnego połączenia z dwoma smartfonami, przydatną szczególnie wtedy, gdy często podróżujemy we dwoje bądź korzystamy z dwóch różnych telefonów, na przykład prywatnego i służbowego.

Interfejs Uconnect 5 może być wyświetlany na ekranie o przekątnej 8,4 cala bądź 10,1 cala.

Jeszcze więcej samochodów dla posiadaczy iPhone’ów

Jeep Grand Cherokee L nie będzie jedynym pojazdem wyposażonym w bezprzewodowy CarPlay, jak trafi na rynek w najbliższym czasie. Pożądaną funkcjonalność znajdą w swoich nowych nabytkach również klienci, którzy zdecydują się na zakup Hyundaia Santa Fe, czy Hondy Accord.

Po doświadczeniach z przewodową wersją systemu doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak bardzo przydatnym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia smartfona bez kabli. Konieczność wyjęcia telefonu z torby, aktówki czy wewnętrznej kieszeni zimowej kurtki potrafi zniechęcić do korzystania z dobrodziejstwa CarPlay.

Owszem, konieczność wyjęcia smartfona z kieszeni to tylko jeden z błahych problemów pierwszego świata, niemniej, ciut więcej wygody nigdy nie zaszkodzi.