Apple CarPlay w BMW serii 5 (fot. BMW)

Microsoft Teams wkrótce w samochodzie. Pojawi się obsługa CarPlay

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sprawiła, że znacznie częściej zaczęliśmy korzystać z komunikatorów umożliwiających kontakt ze współpracownikami. Dobrym przykładem jest tutaj Microsoft Teams, który wkrótce będzie dostępny również z poziomu Apple CarPlay.

Wygodny dostęp do rozmów w samochodzie

Microsoft Teams pozwala na grupowe rozmowy tekstowe, połączenia głosowe i wideo na wielu różnych urządzeniach. Aplikacja dostępna jest na komputery działające pod kontrolą Windowsa i macOS, a także na urządzenia z Androidem i iOS. Niestety, wygodne używanie jej w samochodzie nie było do tej pory możliwe. Niebawem się to jednak zmieni.

Firma z Redmond przedstawiła zestaw funkcji, które zamierza w najbliższym czasie wprowadzić do swojego komunikatora. Dowiedzieliśmy się, że wśród nich znajdzie się wsparcie dla CarPlay. Tak, z poziomu oprogramowania Apple dla kierowców będzie można prowadzić rozmowy w bezpieczny sposób podczas prowadzenia samochodu.

Microsoft Teams
(fot. Microsoft)

Użytkownik będzie mógł nawiązywać i odbierać połączenia z wykorzystaniem Siri. Z kolei do rozmów posłuży wbudowany system głośnomówiący. Oczywiście dostępne będą wyłącznie połączenia audio, bez wideorozmów, co oczywiście jest jak najbardziej zrozumiałe.

Niestety, nie wiemy czy w przyszłości pojawi się podobne rozwiązanie w przypadku Android Auto. Niewykluczone, że wprowadzenie obsługi Apple CarPlay, może właśnie zapowiadać wsparcie dla oprogramowania Google.

Microsoft Teams również z innymi ulepszeniami

Zespół rozwijający komunikator poinformował także o innych usprawnieniach, które niebawem trafią do wszystkich użytkowników. Microsoft Teams otrzyma m.in. ulepszenia interfejsu – w jednym miejscu zostaną połączone kontakty, poczta głosowa oraz historia połączeń. Dodatkowo, należy spodziewać się funkcji łączenia połączeń i wykrywania połączeń spamowych.

Natomiast administratorzy zespołów otrzymają opcję zmiany domyślnej lokalizacji nagrywanych spotkań – OneDrive i SharePoint zamiast Microsoft Stream. Dzięki temu, łatwiejsze będzie udostępnianie nagrań, szczególnie osobom nienależącym do kanału.

Ponadto, na początku przyszłego roku zostanie wdrożona funkcja łatwego przenoszenia rozmów między aplikacją zainstalowaną na komputerze a tą na smartfonie. Ciekawym dodatkiem powinien okazać się tryb mniejszego zużycia danych, który również zadebiutuje w 2021 roku.

Większość z opisanych nowości już wkrótce powinna pojawić się wraz z aktualizacją Microsoft Teams. Dokładny harmonogram nie został jednak przedstawiony.