Xiaomi logo

Najwydajniejsze smartfony z Androidem. Mało wśród nich Xiaomi, a Samsunga w ogóle

Na rynku nie brakuje ultrawydajnych smartfonów z Androidem, ale nawet jeśli są one wyposażone w ten sam procesor, widać różnice między zapewnianą przez nie wydajnością, co bardzo dobrze pokazują comiesięczne rankingi AnTuTu. Xiaomi musi uznać wyższość konkurencji, choć jednocześnie nie ma się też czego wstydzić.

Wydajność to wciąż jeden z najważniejszych aspektów, na który zwracają uwagę wymagający użytkownicy. Producenci prześcigają się we wprowadzaniu na rynek smartfonów, które zapewnią klientom jak najwięcej mocy, ale nawet jeśli są one wyposażone w podobny procesor, oferowana przez nie wydajność nie jest taka sama, ponieważ na ten aspekt wpływa wiele czynników.

Najwydajniejsze smartfony z Androidem według AnTuTu (lipiec 2020)

AnTuTu, jak co miesiąc, opublikowało listę najwydajniejszych smartfonów z Androidem. Pod uwagę wzięto testy przeprowadzane przez cały lipiec 2020 roku.

Podobnie, jak w zeszłym miesiącu, pierwsze miejsce przypadło Oppo Find X2 Pro 12 GB/256 GB (613048 punktów). Drugie natomiast zajął Oppo Find X2 8 GB/256 GB (606490). Co ciekawe, identyczne ustawienie widzieliśmy już w rankingu za kwiecień 2020 roku, jednak w lipcu oba smartfony „wykręciły” średnio minimalnie wyższe wyniki.

TOP 3 najwydajniejszych smartfonów z Androidem zamyka Redmi K30 Pro Zoom Edition 12 GB/512 GB (601706). Jego wyższość musiał uznać Xiaomi Mi 10 Pro 12 GB/512 GB (600940), który jednocześnie jest ostatnim smart-telefonem w lipcowym rankingu AnTuTu ze średnim wynikiem przekraczającym 600 tysięcy punktów.

Na kolejnych pozycjach znajdują się natomiast Vivo iQOO Neo 3, Oppo Ace 2, Vivo X50 Pro+, realme X50 Pro Player Edition, Meizu 17 Pro i Vivo iQOO 3.

Najwydajniejsze smartfony z Androidem w Chinach według AnTuTu (lipiec 2020)
Najwydajniejsze smartfony z Androidem w Chinach – lipiec 2020 (źródło: AnTuTu)

Jak można zauważyć, wszystkie dziesięć najwydajniejszych smartfonów z Androidem w lipcu 2020 roku ma na pokładzie procesor Qualcomm Snapdragon 865 oraz w większości przypadków też 12 GB. Mimo to, Oppo Find X z „zaledwie” 8 GB RAM udało się zająć drugie miejsce, a i Vivo iQOO Neo 3 poradził sobie bardzo dobrze.

Należy jednak odnotować, że omawiany tutaj ranking AnTuTu brał pod uwagę jedynie testy przeprowadzone przez użytkowników w Chinach – wersja globalna z pewnością będzie wyglądać mocno inaczej i nie zabraknie w niej smartfonów Samsunga czy OnePlusa (zob. zestawienie za kwiecień 2020 roku).

Ponadto na rynku pojawia się coraz więcej high-endów z procesorem Qualcomm Snapdragon 865+ i można się spodziewać, że zdominują one następny, sierpniowy ranking AnTuTu.