Android Auto
(fot. Tabletowo.pl)

Android Auto z kolejnym błędem. Tym razem dotyczy jednej z podstawowych funkcji

Co słychać w świecie Android Auto? Wielu użytkowników wciąż nie doczekało się nowego interfejsu, a właśnie przybywa skarg opisujących kolejny błąd. Tym razem problem dotyczy GPS-u, co może utrudniać korzystanie z jednej z podstawowych funkcji – nawigacji.

Kolejny problem w Android Auto

Naprawdę lubię Android Auto i ze względu na oferowaną funkcjonalność uważam oprogramowanie Google dla kierowców za świetne rozwiązanie. W związku z tym chciałbym głównie informować o dobrych zmianach i kolejnych ciekawych rozwiązaniach, które zostały oddane w ręce użytkowników. Niestety, Google nie daje mi takiej możliwości. Zamiast tego znacznie częściej słyszę o kolejnych problemach. Co więcej, jak ostatnio mogliśmy się dowiedzieć, mimo zapowiedzi firmy nowy interfejs wciąż nie trafił do większości osób.

Tym razem przybywa skarg niezadowolonych użytkowników, którzy wskazują na błąd związany z GPS-em. Otóż podczas korzystania z aplikacji Mapy Google pojawia się komunikat informujący o wyszukiwaniu sygnału GPS, tak jakby został on utracony. Oczywiście uniemożliwia to korzystanie z nawigacji, a więc jednej z podstawowych funkcji.

Wątki opisujące problem pojawiają się zarówno na oficjalnym forum pomocy technicznej Google, jak i na Reddicie. Wynika z nich, że błąd prawdopodobnie nie jest powiązany z żadnymi konkretnymi modelami smartfonów czy markami samochodów. Występuje on bowiem na różnych konfiguracjach. Niektórzy wskazują, że problem pojawił się po zainstalowaniu ostatniej aktualizacji Android Auto, ale nie jest to regułą.

Nowy Android Auto
Nowy interfejs Android Auto prezentuje się naprawdę dobrze, ale wciąż trafił do niewielu użytkowników (źródło: Google)

Warto jeszcze odnotować, że zazwyczaj błąd występuje dopiero po uśpieniu smartfona, gdy jego ekran jest już wyłączony. Niewykluczone, że niektórzy mogli teraz wpaść na możliwie rozwiązanie problemu i prawdopodobnie dobrze trafili, o czym więcej już za chwilę.

Prawdopodobnie nie musisz czekać na naprawienie błędu

Skoro złą informację o problemie w Android Auto mamy już za sobą, to warto teraz podać tę dobrą. Okazuje się, że tym razem poszkodowani użytkownicy nie muszą czekać aż Google wyda odpowiednią poprawkę – istnieją bowiem obejścia problemu.

Jak wynika z postów zamieszczonych na forach, problem można rozwiązać zmieniając uprawnienia aplikacji Mapy Google. Otóż w ustawieniach należy wybrać, aby Mapy Google miały cały czas dostęp do lokalizacji, a nie tylko podczas korzystania z aplikacji. Jeśli błąd wciąż występuje, to warto jeszcze spróbować wyłączyć funkcję optymalizacji użycia baterii w smartfonie. Oczywiście jeśli taka opcja jest dostępna.

Należy jednak pamiętać, że oba sposoby niekoniecznie mogą zadziałać u wszystkich użytkowników Android Auto. Mimo wszystko warto ich spróbować, aby móc bezproblemowo korzystać z aplikacji Mapy Google.