Android Auto (fot. Tabletowo.pl)

Aktualizacja Android Auto 7.1 usuwa błędy z obsługą głosową, ale nie u wszystkich

Oprogramowanie Google dla kierowców, umożliwiające wygodny dostęp do wybranych funkcji i aplikacji ze smartfona podczas prowadzenia samochodu, doczekało się kolejnej aktualizacji. Twórcy Android Auto skupili się głównie na usunięciu błędów.

Reklama

Ważne usprawnienia w sterowaniu głosem

Android Auto, ze względu na oferowane możliwości, zdobył dość sporą popularność. Dla wielu użytkowników samochodów zapewnia on jedną z najwygodniejszych metod dostępu do Asystenta Google, Map Google, nawigacji Waze czy chociażby funkcji odbierania powiadomień.

Android Auto
Yanosik w Android Auto (fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

Niestety, stanowczo zbyt często słyszymy o występujących problemach, negatywnie wpływających na korzystanie z oprogramowania. Należy jednak zauważyć, że Google stara się usuwać zgłaszane błędy. Przykładowo, w aktualizacji 7.1 wyeliminowano problem z obsługą głosową.

Jak wynika z najnowszych informacji, Google naprawiło błąd związany z aplikacją Telegram. Użytkownicy komunikatora skarżyli się na niepoprawnie działające polecenia głosowe, co w niektórych scenariuszach uniemożliwiało m.in. wysyłanie wiadomości. Co ciekawe, błąd występował wyłącznie podczas próby utworzenia wiadomości, ale nie pojawiał się już podczas odpowiadania na odebrane wiadomości od znajomych.

Trudno określić skalę występowania problemu, aczkolwiek patrząc na wysoką popularność Telegrama, mógł on dotknąć dość sporej grupy użytkowników Android Auto. Na szczęście, nie powinien on już występować po zainstalowaniu wersji 7.1.

Serwis 9to5Google zwraca jednak uwagę, że aktualizacja może okazać się niezadowalająca dla wszystkich osób. Niektórzy wciąż bowiem donoszą, że polecenia głosowe nadal nie działają poprawnie. Cóż, duża liczba różnych konfiguracji sprawia, że usunięcie błędu może być bardziej skomplikowane niż w przypadku konkurencyjnego Apple CarPlay.

Android Auto 7.1 – co nowego?

Google, podobnie jak w przypadku wcześniejszych aktualizacji swojego oprogramowania dla kierowców, nie udostępniło szczegółowego dziennika zmian. Jedynym sposobem na poznanie wdrożonych nowości jest dokładne przeanalizowanie aplikacji.

Obecnie wiemy tylko o usunięciu błędu dotyczącego Telegrama, a na ogłoszenie ewentualnych zmiany w Android Auto 7.1 musimy poczekać. Ponadto, nie należy wykluczać scenariusza, że tym razem nie pojawiły się żadne inne nowości czy usprawnienia.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Android Automotive będzie znacznie mniej problematyczny. Tym bardziej, że po system infotainment opracowany przez Google sięga coraz więcej producentów samochodów.