Nowy Android Auto test
(fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

Android Auto 10.0 do pobrania. Niektórzy będą zawiedzeni

Do użytkowników Android Auto zaczyna docierać najnowsza aktualizacja, która oznaczona jest jako 10.0. Podejrzewam, że sporo osób będzie zawiedziona tym, co wprowadza najnowsza wersja.

Nowa wersja, ale bez większych nowości

Zazwyczaj aktualizacje aplikacji kojarzą nam się z szeregiem nowych funkcji, szczególnie, gdy następuje większy skok przy „numerku” oznaczającym wersję. Mogłoby się wydawać, że Android Auto 10.0, który zastępuje wydanie 9.x, przyniesie kilka interesujących nowości. Cóż, muszę Was rozczarować.

Nowa wersja już wcześniej była dostępna w kanale beta testów, a teraz wprowadza jest i wszystkich użytkowników. Jeszcze nie widzę jej w Google Play (u mnie najnowsza wersja to 9.9), ale można chociażby pobrać plik APK, z którego wykorzystaniem zainstalujmy wersje 10.0.

Aktualizacja nie przynosi jednak naprawdę odczuwalnych zmian. Owszem u część osób powinien pojawić się przeprojektowany interfejs Asystenta Google, ale to jedyna większa różnica względem starszej wersji. Owszem Google mogło wprowadzić sporo zmian pod maską, ale obecnie najpewniej pozostają one jeszcze wyłączone/niedostępne dla szerszego grona kierowców.

Asystent Google w Android Auto
Nowy wygląd Asystenta Google (fot. 9to5Google)

Z jednej strony brak znaczących zmian, mimo wydania aktualizacji, może zawieść użytkowników. Z drugiej jednak, dopiero co został wprowadzony znacząco odświeżony interfejs Coolwalk. Ponadto konkurencyjne Apple CarPlay nie zmieniło się od kilku lat, a więc Android Auto zdecydowanie nie wypada tutaj źle.

Miejmy jednak nadzieję, że wdrażana właśnie aktualizacja naprawi kilka wcześniej zgłaszanych błędów i nie przyniesie nowych. Przykładowo dopiero co mogliśmy usłyszeć o problemie dotyczącym nawigacji Mapy Google – nie jest to poważny błąd, ale jak najbardziej może być irytujący.

Android Auto 10.0 do pobrania

Nową aktualizację najłatwiej jest zainstalować poprzez Google Play. Wystarczy wejść do sklepu z aplikacjami i po prostu pobrać najnowszą wersję. Jeśli jednak jeszcze nie widzicie omawianej aktualizacji, to można poradzić sobie z wykorzystaniem innego sposobu. Otóż nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać plik APK i w ten sposób zdobyć Android Auto w wersji 10.0.