Android 10 dostępny do pobrania na smartfony Google Pixel, Essential Phone i Redmi K20 Pro

Najnowszy system Google dostępny już pierwszego dnia zaczął być dostępny do pobrania na kilka smartfonów. Niespodziankę zrobiło Redmi, udostępniając w Chinach finalną wersję Androida 10 na równi z Pixelami.

Reklama

Android 10 – smartfony z aktualizacją

 

To domyślnie oczywiste, że Google udostępnia nowego Androida urządzeniom, które mają logo „G” na obudowie. W ten sposób aktualizacja wczoraj zaczęła być udostępniana modelom:

Do tego grona należy doliczyć Essential Phone, który już w ubiegłym roku mógł cieszyć się Androidem 9.0 Pie w tym samym dniu, co Pixele. Andy Rubin, tak zwany „ojciec Androida” nie mógł postąpić inaczej, choć plany wydania Essential Phone 2 chyba gdzieś się rozmyły. Ciekawi mnie, czy w przyszłym roku kwestia aktualizacji zostanie potraktowana przez niego równie priorytetowo.

Pewnym zaskoczeniem jest Redmi K20 Pro, który również dostał możliwość pobrania Androida 10, choć na razie tylko w Chinach i Indiach, i to tylko dla tych, którzy wcześniej brali udział w testach MIUI 10. Sugeruje to jednak, że i tak będzie to jeden z pierwszych smartfonów, który dostanie powszechną aktualizację do tego systemu na terenie Europy, gdyż do pokonania ma tylko barierę regionalną, co nie powinno zająć zbyt długo.

Redmi K20 Pro

Android 10 – wersje beta i zapowiedzi aktualizacji

Wczoraj ruszyły programy beta z Androidem 10 w roli głównej w OnePlusie. Prawdę mówiąc, liczyłem na to, że najnowsze flagowce firmy dostaną ten system tego samego dnia, co Pixele, ale… nieco się przeliczyłem. Firma ogłosiła możliwość dołączenia do beta testów oprogramowania dla czterech modeli swoich smartfonów:

Listę smartfonów, które otrzymają Androida 10 potwierdziła już Nokia. Jeszcze zanim dowiedzieliśmy się o tym, że Android 10 nie będzie miał „słodkiej nazwy” i literki „Q”, podobne zestawienie opublikowało Huawei.

Na razie to wszystkie informacje dotyczące Androida 10 i jego dostępności dla poszczególnych modeli smartfonów. Najpewniej w ciągu kilku dni pojawi się mnóstwo kolejnych deklaracji od producentów, dotyczących planowanych terminów udostępnienia nowego systemu. Będziemy informować na bieżąco.

Przywitajcie nowego Androida 10

źródło: Google, fonearena, XDA Developers, OnePlus, The Android Soul