OnePlus może „wyskoczyć” z Androidem 10 w tym samym czasie, co Google

OnePlus istnieje od kilku lat, ale już przez ten dość krótki czas firma zdążyła wyrobić sobie opinię wyjątkowo solidnej w kwestii aktualizacji oprogramowania. Teraz przygotowuje się do jak najszybszego wydania Androida 10 dla smartfonów OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro.

Biorąc pod uwagę, że spodziewamy się Androida 10 w najbliższy wtorek, będzie to też dzień, w którym nowy system trafi na smartfony Google Pixel. Wydawałoby się, że inne firmy będą potrzebować dodatkowych paru tygodni, zanim dostosują swoje nakładki do nowego oprogramowania. OnePlus może być jednak na tyle szalone, że chyba planuje uruchomienie Androida 10 jeszcze tego samego dnia.

Reklama

Kuć system, póki gorący

Jest to zgodne z opublikowanym na Redditcie zrzutem ekranu z rozmowy między użytkownikiem a niezwykle rozmownym przedstawicielem obsługi klienta OnePlusa. Pracownik firmy twierdzi, że „jak na razie [OnePlus] chce zapewnić aktualizację równocześnie z uruchomieniem Androida 10”. Rzecz jasna może to być tylko pobożne życzenie niezorientowanego w temacie pracownika kontaktowego. Z drugiej strony, coś może być na rzeczy.

(fot. Staafnek)

Oczywiście do 3 września może się jeszcze sporo wydarzyć, więc nie można być w powyższej kwestii arbitralnym. Informacje przekazywane na czatach podobnych do tego powyższego trudno zweryfikować, a zdarza się, że nawet (teoretycznie dobrze zorientowani) pracownicy obsługi klienta potrafią pleść bzdury.

Być może przypominamy sobie sytuację z ubiegłego roku, kiedy to Essential Phone dostał aktualizację do Androida 9.0 Pie w tym samym terminie, co Piksele od Google. Czyli: da się. Pytanie tylko, czy OnePlus podoła wyzwaniu?

Prawdziwe zdjęcia Google Pixel 4. Jest podwójny aparat, ale nie ma dwukolorowej obudowy

źródło: Staafnek przez PhoneArena