Nokia 7.1 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Kiedy smartfony Nokia dostaną aktualizację do Androida 10? Znamy harmonogram

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Android Q będzie się nazywał po prostu Android 10, ponieważ Google postanowiło zrezygnować ze stosowania dopisków inspirowanych nazwami różnych słodkości. Juho Sarvikas z HMD Global najwyraźniej postanowił wykorzystać ogłoszenie koncernu z Mountain View, bowiem opublikował dziś harmonogram aktualizacji smartfonów marki Nokia do nowego wydania Zielonego Robota.

Inteligentne telefony marki Nokia wybierane są nie tylko ze względu na obecność „czystego” Androida na pokładzie, ale również bardzo dobrego wsparcia w postaci comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń Androida (kwartalnych dla najstarszych modeli) oraz szybkich update’ów do nowszych wydań Zielonego Robota.

Reklama

Harmonogram aktualizacji smartfonów Nokia do Androida 10 i lista modeli

Jak wspomniałem już we wstępie, Juho Sarvikas z HMD Global, który ogłasza za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze najważniejsze informacje związane ze smartfonami marki Nokia, opublikował dziś harmonogram aktualizacji do Androida 10 dla inteligentnych telefonów fińskiej marki.

Jako pierwsze, już w czwartym kwartale 2019 roku (październik-grudzień) nową odsłonę Zielonego Robota otrzymają Nokia 7.1, Nokia 8.1 i Nokia 9 PureView. Na przełomie Q4 2019 i Q1 2020 aktualizacja trafi do posiadaczy Nokii 6.1, Nokii 6.1 Plus i Nokii 7 Plus, a w pierwszej połowie pierwszego kwartału 2020 roku (styczeń-marzec) do właścicieli Nokii 2.2, Nokii 3.1 Plus, Nokii 3.2 i Nokii 4.2.

Następni w kolejce są użytkownicy Nokii 1 Plus (Android Go Edition), Nokii 5.1 Plus i Nokii 8 Sirocco – oni dostaną aktualizację do Androida 10 w drugiej połowie pierwszego kwartału 2020 roku. Jako ostatni nowe wydanie Zielonego Robota zostanie rozesłane do posiadaczy Nokii 2.1, Nokii 3.1, Nokii 5.1 i Nokii 1 (Android Go Edition) – w drugim kwartale 2020 roku (kwiecień-czerwiec).

 

Harmonogram aktualizacji do Androida 10 dla smartfonów marki Nokia (fot. @sarvikas)

Jak widać, aktualizację do Androida 10 dostanie w sumie aż 17 smartfonów marki Nokia i wszystkie na długo przed premierą Androida 11. Plany HMD Global mogą przekonać do zakupu inteligentnych telefonów fińskiej marki wiele osób, bowiem urządzenia konkurencji nierzadko otrzymują nową wersję oprogramowania nawet po udostępnieniu nowszego wydania (szczególnie te, w których system „przykryty” jest autorskim interfejsem producenta).

Producent zaznacza jednak, że egzemplarze z poszczególnych dystrybucji mogą otrzymać aktualizację w różnym terminie, bowiem jej udostępnienie zależy od wielu czynników, m.in. uzyskania odpowiednich certyfikatów i zezwoleń.

Android Q to po prostu Android 10. Nie będzie żadnego dopisku

*Na zdjęciu tytułowym Nokia 7.1 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję przygotowaną przez Kacpra)

Źródło: @sarvikas