Essential Phone wyprzedany. Firma zapewnia jednak, że pracuje nad „kolejnym produktem mobilnym”

Essential Phone nigdy nie stał się hitem, choć trudno stwierdzić, że w momencie debiutu urządzenie niczym nie wyróżniało się na tle konkurencji. Mimo to pojawiające się wyniki sprzedażowe nie robiły na nikim wrażenia. Teraz trudno będzie o ich poprawę. Firma potwierdziła bowiem, że sprzedaż urządzenia zostaje zakończona.

W oświadczeniu dla serwisu 9to5Google poinformowano, że na magazynie nie ma już modelu PH-1. Sprzęt został wyprzedany na stronie essential.com w okresie świątecznym i nie ma planów na to, aby pojawiły się jego dodatkowe partie. Smartfon nie jest już również dostępny u większości sprzedawców detalicznych. Jeżeli gdzieś jest, chodzi z pewnością o ostatnie sztuki. Za chwilę zatem zainteresowani zakupem tego modelu będą mogli kierować się jedynie w stronę rynku wtórnego.

Reklama

Jednocześnie firma zapewnia, że wciąż będzie można zakupić akcesoria dla pierwszej generacji tego urządzenia. Co więcej, użytkownicy nie powinni również martwić się o aktualizacje. Pomimo zakończenia sprzedaży, te wciąż mają do nich docierać. Oby tak szybko, jak miało to miejsce w przypadku Androida Pie.

 

Jakie losy czekają dalej samą firmę? Trudno powiedzieć. W pierwszej połowie tego roku pojawiały się doniesienia o tym, że prace nad drugą generacją Essential Phone’a zostały anulowane. Rozważana była ponoć również sprzedaż przedsiębiorstwa. Wszystko ze względu na słabe wyniki sprzedażowe.

Teraz jednak firma zapewnia, że zaprzestając sprzedaży pierwszej generacji skupia się w pełni na pracach nad kolejnym produktem mobilnym. Czy oznacza to, że Essential Phone 2 jednak się pojawi? Niekoniecznie. Pojawiały się informacje, że Essential pracuje nad smartfonem opartym w dużej mierze na sztucznej inteligencji. I być może to właśnie o to urządzenie chodzi.

Źródło: 9to5Google