Alior Bank logo
źródło: Alior Bank

Nadchodzi kolejna „modna” usługa finansowa – Alior Pay

Alior Bank zapowiada, że wkrótce ogłosi uruchomienie nowej usługi, która ma pomóc gospodarować środkami i zarządzać zakupami. Brzmi to jak kolejny sposób na ugryzienie tematu płatności odroczonych, prawda?

Płatności odroczone w Alior Bank?

Alior ma ponoć powody do świętowania. Zgodnie z komunikatami przekazanymi mediom, instytucja ta szykuje kilka pomysłów do wdrożenia w najbliższych miesiącach. Po płynnym uruchomieniu usługi Moje rachunki, która umożliwia regulowanie płatności za podstawowe rzeczy związane z domem lub mieszkaniem, bank ma zamiar dalej iść w kierunku ułatwiania życia swoim klientom. Dlatego też Alior Bank wspomina o wprowadzeniu Alior Pay.

To pierwsza taka oferta na rynku usług finansowych. Zdecydowanie ułatwi ona gospodarowanie dostępnymi środkami i zarządzanie zakupami. Alior Pay obejmie płatności kartą i Blikiem w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz przelewy z rachunku. Grzegorz Olszewski, prezes Alior Bank

Jak wskazuje portal cashless.pl, opis ten pasowałby do nowego systemu płatności odroczonych. Nie byłoby to niczym dziwnym, ponieważ płatności odroczone są obecnie bardzo mocno rozwijającym się segmentem usług finansowych. Jeśli Alior chciałby na tym zyskać, musiałby właśnie teraz wdrożyć podobny produkt – zanim Twisto czy PayPo zyskają popularność, którą trudno będzie nadgonić.

Jak na razie nie zyskaliśmy bardziej szczegółowych informacji ani nie wskazano daty uruchomienia Alior Pay. Z pewnością bank nie omieszka podzielić się nowością, gdy przyjdzie na to czas.

Milion użytkowników mobilnych Aliora

Przy okazji, Alior Bank pochwalił się osiągnięciem kolejnego kamienia milowego, jeśli chodzi o rozwój mobilnej aplikacji. Otóż przekroczyła ona barierę 1 miliona użytkowników. Dziennie klienci banku wykonują już ponad 270 tys. transakcji za pośrednictwem Alior Mobile.

Rośnie nie tylko liczba osób używających mobilnej apki banku, ale także tych, którzy otwierają ją, by skopiować kod BLIK lub kupić bilet komunikacji miejskiej. Najbardziej aktywni logowali się w lipcu i wrześniu w sumie ponad 28 mln razy – każdego z miesięcy.

Aplikację Alior Mobile można pobrać ze sklepu Google Play oraz App Store.