Twisto strona domowa główna aplikacja na iPhone
źródło: Twisto

Korzystasz z Twisto? Lepiej nie przegap tej informacji

Przez długi czas czeski fintech informował przede wszystkim o korzystnych dla klientów zmianach i nowościach. Ostatnio to się jednak zmieniło – polski oddział Twisto rozsyła do swoich użytkowników ważną wiadomość, której lepiej nie przegapić, żeby potem nie mieć niemiłej niespodzianki.

Nowy cennik Twisto od 1 stycznia 2023 roku

Ponad dwa lata temu, 14 września 2020 roku, fintech wprowadził nowe plany – Online i Space. Ten pierwszy jest bezpłatny, natomiast drugi kosztuje 9,99 złotych miesięcznie i zapewnia możliwość korzystania z karty fizycznej oraz Google Pay i Apple Pay, a także funkcji Twisto Split i najlepszy kurs wymiany do 3000 złotych bez opłat (potem z 3% prowizją).

cennik plany Twisto od 14 września 2020 roku
Aktualnie dostępne są dwa plany: Online za 0 złotych i Space za 9,99 złotych miesięcznie

Funkcjonalność darmowego planu Online jest wystarczająca do swobodnego korzystania z usługi online, a 9,99 złotych miesięcznie nie wydaje się wysoką opłatą za dodatkowe udogodnienia. Wkrótce jednak cennik Twisto diametralnie się zmieni.

Klienci czeskiego fintechu otrzymują wiadomości e-mail wraz z informacją o wprowadzeniu w niedalekiej przyszłości nowego planu Start za 0 złotych i podniesieniu opłat za dostępne już plany Online i Space. Za ten pierwszy trzeba będzie zapłacić 9,99 złotych miesięcznie, zaś za drugi 19,99 złotych co miesiąc.

Funkcjonalność planów Online i Space pozostanie taka sama, natomiast nowy Start za 0 złotych zapewni jedynie możliwość robienia zakupów w sklepach partnerskich Twisto (tu możesz sprawdzić ich listę), przesunięcia płatności oraz rozłożenia płatności na raty.

Twisto nowe plany cennik od 1 stycznia 2023 roku
źródło: Twisto

Nowe plany zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku. Jeśli korzystacie z planu Online lub Space i nic nie zrobicie, od 2023 roku Twisto zacznie Wam naliczać (wyższą) opłatę. Możecie również jeszcze w tym roku przejść na tańszy albo całkowicie bezpłatny plan – w grudniu w aplikacji i koncie online pojawi się możliwość zmiany planu jednym przyciskiem.

Oczywiście każdy może też zgłosić sprzeciw lub wypowiedzieć umowę, przesyłając pisemne oświadczenie na adres korespondencyjny: ul. Smolna 40, 00-375 Warszawa lub mailowo na adres [email protected]. Sprzeciw również jest równoznaczny z wypowiedzeniem umowy. W takiej sytuacji należy spłacić wszystkie swoje zobowiązania najpóźniej do 31 grudnia 2022 roku.

Regulamin planów Twisto (PDF) – obowiązuje od 1.01.2023

To już kolejna zmiana dla klientów w ostatnim czasie

Fintech tłumaczy, że jest zmuszony wprowadzić zmiany dotyczące opłat za plany Twisto z uwagi na aktualną sytuację ekonomiczną, podwyżki stóp procentowych, wysoką inflację oraz rosnące koszty życia. Jednocześnie informuje, że „stali klienci” nie mogą liczyć na obniżenie opłaty.

To jednak nie jedyna niekorzystna, patrząc z punktu widzenia klientów, zmiana w ostatnim czasie. W ubiegłym miesiącu fintech rozesłał bowiem informację, że możliwość korzystania z Twisto Cash i utworzenia jednorazowej karty ratalnej będą dostępne od połowy września 2022 roku tylko dla wybranych klientów. Kryteria przyznawania dostępu do tych funkcji nie zostały jednak podane – fintech informuje jedynie, że regularnie sprawdza klientów i weryfikuje, czy spełniają (niejawne) kryteria.