WhatsApp telefon Google Play
(fot. Wojciech Kulik | Tabletowo.pl)

WhatsApp z nową funkcją. Może się przydać

Meta ponownie odświeża funkcje swojego popularnego komunikatora internetowego. WhatsApp pozwala teraz na udostępnianie znacznie dłuższej aktualizacji statusu w formie głosowej. Ile może trwać?

Nowoczesny komunikator z ulepszonymi funkcjami

WhatsApp to jeden z najbardziej intuicyjnych komunikatorów internetowych do pisania i dzwonienia, który przypisany jest do numeru telefonu. Dostępny jest w formie aplikacji zarówno na urządzenia mobilne oparte o Androida, jak i system iOS. Z platformy możemy też skorzystać na komputerze – za pomocą aplikacji lub przeglądarki.

Komunikator w wersji mobilnej został podzielony na cztery wygodne sekcje – czaty, aktualizacje, społeczności i połączenia. Pierwsza grupa obejmuje wiadomości prywatne, gdzie użytkownicy mogą przesyłać wiadomość wprost do konkretnej osoby, w ostatniej znajdziemy wszelkie połączenia głosowe z kontaktami. Aktualizacje to natomiast miejsce, gdzie użytkownicy mogą dzielić się informacjami czy wieściami w formie tzw. statusu – możliwe jest wrzucenie zdjęcia, filmu bądź krótkiej notatki tekstowej oraz głosowej.

W ostatnim czasie Meta dość mocno angażuje się w rozwój WhatsAppa. Komunikator w tym roku już kilkukrotnie uległ lekkiemu przebudowaniu, zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Wszystko po to, aby nie pozostawał w tyle pod względem potrzeb użytkowników. Meta jednak nie zwalnia tempa i znów ogłasza ulepszenie jednej z funkcji.

Aktualizacje statusu w komunikatorze WhatsApp

Statusy w WhatsApp to nie tylko filmy czy zdjęcia, którymi chcemy podzielić się ze wszystkimi kontaktami. Użytkownik może dodawać krótkie treści w formie tekstowej, jak i nagrań. Komunikator pozwoli teraz na udostępnianie jeszcze dłuższych notatek głosowych. Dotychczas użytkownicy musieli ograniczyć się do 30 sekund, twórcy WhatsAppa postanowili jednak czas ten wydłużyć aż do całej minuty.

To spore ułatwienie dla osób korzystających z tej funkcji – w końcu to aż dwukrotnie więcej czasu na wyrażenie swojego zdania czy przekazanie informacji. Dzięki wydłużeniu notatki głosowej użytkownik może stworzyć jedno, wyczerpujące nagranie, zamiast dzielić swoje informacje na kilka „odcinków”.

Pamiętajmy – aby skorzystać z ulepszonej funkcji (zarówno nagrywać, jak i odsłuchiwać tę nieco dłuższą formę) należy zaktualizować aplikację.