TikTok
(źródło: Pixabay)

TikTok udostępnił nową aplikację

Właściciele popularnego serwisu zaanonsowali nową platformę, która ma wspomagać kreatywność twórców. Użytkownicy będą mogli w łatwiejszy i wygodniejszy sposób edytować filmy, udostępniać je, a także zarządzać komentarzami czy monitorować skuteczność swoich treści.

TikTok Studio wspomoże kreatywne tworzenie filmów

O TikToku słyszała spora większość użytkowników internetu. Portal ten pozwala na dzielenie się swoimi przeżyciami, umiejętnościami, radami czy zwyczajną codziennością za pomocą krótkich filmików. Jednak ich przygotowanie często nie jest łatwe i pochłania zbyt wiele czasu, a twórcy poszukują wydajnych, wygodnych i intuicyjnych narzędzi, które usprawnią ten proces. Aby wspomóc kreatywność oraz nieco przyspieszyć rozwój platformy zaprojektowano nową aplikację o nazwie TikTok Studio.

Tik Tok Studio
(źródło: TikTok)

Narzędzie zostało skierowane przede wszystkim do twórców krótkich wideo, którzy ukończyli 18 lat. Użytkownicy nowej platformy będą mogli przygotowywać oraz edytować filmy – dodawać automatyczne napisy, wprowadzać zmiany do zdjęć czy wykorzystać funkcję automatycznego wycinania.

Co więcej, TikTok Studio daje też możliwość zarządzania kontem i przeprowadzania analizy wydajności treści. Oznacza to, że twórca może monitorować oraz zapoznawać się z raportami na temat skuteczności przesyłanych filmów, zachowania swoich odbiorców, a także poziomu monetyzacji. Nowa aplikacja pozwala również na zarządzanie ustawieniami prywatności czy komentarzami, wchodzenie z nimi w interakcję, filtrowanie czy wyszukiwanie. Funkcje te zostały też udostępnione na stronie internetowej.

Nowa aplikacja specjalnie dla twórców

TikTok Studio w wersji beta można znaleźć już w sklepie Google Play w wybranych regionach. Z czasem dostępność ma zostać rozszerzona o kolejne lokalizacje oraz użytkowników korzystających z urządzeń opartych o iOS. Twórcy aplikacji zapowiadają też, że będą ulepszali narzędzie i dostosowywali technologię do potrzeb twórców i społeczności.

Tik Tok Studio
(źródło: TikTok)

Jak wynika z informacji, użytkownicy nowej platformy będą mogli zgłaszać komentarze, jeśli ich zdaniem łamią zasady. Zaznaczono również, że treści niezgodne z Wytycznymi społeczności oraz Warunkami świadczenia usług będą usuwane. Użytkownicy mają dostęp do tzw. Akademii Twórców (ang. Creator Academy), gdzie mogą zapoznać się ze wskazówkami edukacyjnymi na temat tworzenia treści, ich efektywności i sposobów zarabiania pieniędzy.