Złe wieści o nowych Samsungach. Nie tego się spodziewaliśmy

Bardzo nie lubimy, gdy producenci każą nam czekać na nowości dłużej niż się spodziewaliśmy. Z taką sytuacją możemy mieć do czynienia w przypadku nowych Samsungów. Według najnowszych informacji zadebiutują później niż się mówiło.

Letnie Samsung Galaxy Unpacked później niż się spodziewaliśmy

Już nie pamiętam, kiedy dokładnie, ale na pewno bardzo dawno pojawiły się informacje, że kolejne Galaxy Unpacked odbędzie się 10 lipca 2024 roku. Dla przypomnienia, w zeszłym roku miało ono miejsce 26 lipca, czyli ponad dwa tygodnie później. Podobnie jak w wielu innych przypadkach, tak i tym razem mówiło się, że Koreańczycy chcą zaprezentować swoje nowości wcześniej niż zwykle, żeby sprzedać więcej urządzeń.

Serwis Techmaniacs.gr twierdzi jednak, że letnie Galaxy Unpacked 2024 odbędzie się nie 10 lipca, a dopiero 24 lipca, czyli dwa tygodnie później. Ma to związek z faktem, że Samsung jest jednym z największych sponsorów letnich igrzysk olimpijskich, które rozpoczną się 26 lipca. Prezentacja nowości dwa dni przed startem imprezy ma być korzystniejsza z punktu widzenia producenta niż zaanonsowanie ich już 10 lipca br.

Portal Techmaniacs.gr popiera tę informację faktem, że jego ekskluzywne informacje potwierdzają się każdego roku, ponieważ pochodzą z wiarygodnych źródeł. Jest to jednak rewelacja, ponieważ 10 lipca zdawał się być pewniakiem. Z drugiej strony producenci niejednokrotnie nas zaskakiwali i przesuwali premierę nowości w ostatniej chwili (lub nawet całkowicie odwoływali zaplanowane wydarzenia).

Być może z taką sytuacją mamy do czynienia właśnie teraz. Koreańczycy mieli jeszcze sporo zapasu czasu, więc mogli zdecydować się na takie przesunięcie. Z drugiej strony, istnieje też możliwość, że 24 lipca 2024 roku jest datą rynkowego debiutu nowych Galaxy, które zostaną zaprezentowane 10 lipca i przez 2 tygodnie będzie trwała ich przedsprzedaż. W tej sytuacji nie pozostaje nam nic, jak cierpliwie czekać na oficjalne ogłoszenie.

inteligentny pierścień Samsung Galaxy Ring MWC 2024 fot. Tabletowo.pl
Galaxy Ring na MWC 2024 (fot. Jakub Kordasiński | Tabletowo.pl)

Co Samsung zaprezentuje w lipcu 2024 roku?

Podczas letniego Galaxy Unpacked spodziewamy się oficjalnej premiery co najmniej sześciu nowości:

  • Galaxy Z Fold 6,
  • Galaxy Z Flip 6,
  • Galaxy Ring,
  • Galaxy Watch 7 Classic,
  • Galaxy Watch 7 Pro,
  • Galaxy Watch 7 Ultra lub Galaxy Watch X (pierwszy raz słyszymy o potencjalnej zmianie nazwy).
smartwatch samsung galaxy watch 7 ultra render
Galaxy Watch 7 Ultra (źródło: Smartprix)

Ponadto być może zobaczymy nowe słuchawki Galaxy Buds 3 Pro. Mówi się również o Galaxy Z Fold 7 Slim/Galaxy Z Fold 7 Ultra, aczkolwiek smartfon – jeśli faktycznie zadebiutuje w lipcu – może być dostępny wyłącznie w Korei Południowej.