Tegoroczne flagowe OnePlusy otrzymują aktualizację do OxygenOS 11

Smartfony OnePlus słyną z bardzo dobrej optymalizacji nakładki systemowej, która jest prawie jak czysty Android. Teraz tegoroczne flagowce chińskiej firmy otrzymują jej kolejną wersję, którą jest OxygenOS 11.

OxygenOS 11 dostępny dla OnePlus 8 i 8 Pro

Aktualizacja do najnowszej wersji nakładki systemowej powinna być dostępna już od dzisiaj w kanale OTA, jednak nie u wszystkich może pojawić się natychmiast. Niektórzy będą musieli jeszcze trochę poczekać, ponieważ aktualizacji nie da się wymusić. Spójrzmy jeszcze raz na to, co przynosi ze sobą OxygenOS 11.

OxygenOS 11 bazuje na systemie Android 11, jednak użytkownicy smartfonów OnePlus mogą być lekko zawiedzeni, ponieważ nowa nakładka odbiega nieco od wyglądu „czystego” Androida. Zmianie uległa czcionka systemowa, którą jest teraz, opracowana specjalnie dla chińskiej marki, OnePlus Sans.

Dodatkowo wprowadzono zmianę, na jaką czekali wszyscy właściciele smartfonów OnePlus. Mianowicie na pokładzie pojawi się możliwość włączenia Always-on-Display (AoD), a także opcji zmiany jego wyglądu spośród kilku dostępnych do wyboru.

OxygenOS 11 będzie nieco odbiegał od wyglądu "czystego" Androida 11 (fot. OnePlus)
OxygenOS 11 będzie nieco odbiegał od wyglądu „czystego” Androida 11 (fot. OnePlus)

Najnowsze wydanie nakładki systemowej oferuje również ulepszenia dla wielu aplikacji i funkcji, w tym Dark Mode, nową aplikację Pogody, a także Zen Mode, który ma pomóc w kontroli czasu spędzonego na korzystaniu ze smartfonu.

W celu pobrania aktualizacji, należy obserwować komunikaty systemowe lub zakładkę aktualizacje w ustawieniach telefonu. Żeby móc bezpiecznie zaktualizować nasz smartfon, musimy zadbać o to, aby był naładowany przynajmniej w 30%, a ilość wolnego miejsca, jaką musimy jej zapewnić, to 3 GB.

Z nowej nakładki, OxygenOS 11 oraz systemu Android 11, będą się cieszyć nie tylko posiadacze OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro, ale także właściciele starszych modeli. Ci jednak będą musieli jeszcze trochę poczekać na swoją kolej.

Aktualizacją zostaną objęte następujące smartfony: OnePlus 7T Pro, OnePlus 7T, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7, OnePlus 6T, OnePlus 6 oraz OnePlus Nord.