OnePlus 6 i 6T dostają Androida 10!

Nakładka Oxygen OS to dla wielu osób niemal idealny ekosystem. Producent rozwija swój soft bardzo umiejętnie, stopniowo dokładając wielu wyczekiwanych przez społeczność rozwiązań. I tak się fajnie składa, że spora część z tych nowości właśnie trafia na zeszłoroczne flagowce w postaci dużej aktualizacji do Androida 10.

Do tej pory z dobrodziejstw Androida 10 i najnowszej wersji Oxygen OS mogli cieszyć się posiadacze OnePlus 7, 7T i 7 Pro. OnePlus to jednak firma z tych, które nie każą posiadaczom starszych telefonów ze swoim logo czekać na uaktualnienia zbyt długo. Sprawdźcie, czy w OTA nie czeka już na Was informacja o możliwości pobrania update’u, który dodatkowo przynosi świeżutkiego Androida 10 oraz nowe gesty nawigacyjne. Zresztą, zmian jest całkiem sporo.

„Telefon, którego miało nie być” – OnePlus 6T został oficjalnie zaprezentowany!

Producent zaimplementował możliwość dostosowania kształtu ikon, mamy też nieco szersze pole manewru w kwestii zarządzania danymi lokalizacyjnymi. Wiadomo, prywatność zawsze na propsie ;) Kolejną ze zmian jest dodanie dedykowanej aplikacji do gier oraz trybu wyświetlania kontekstowego. Miłośnicy nawigacji gestami dostają naprawdę duże pole do popisu. Możemy przełączać aplikacje tylko i wyłącznie przez przesuwanie palcem po ekranie z lewej do prawej, bez konieczności tapania na ikonkę programów tła.

Recenzja OnePlusa 6 – trudno nazwać go bezkompromisowym, a i tak warto polecić

Kolejnymi nowościami jest możliwość ustanowienia filtru SPAM dla wiadomości tekstowych. Można wybrać interesujące nas frazy w zakładce ustawień i dalej w widoku blokowania. Oczywistym efektem wdrożenia Androida 10 jet dodanie łatek bezpieczeństwa z października tego roku, zarówno dla OnePlusa 6 jak i 6T. Jeśli jeszcze nie możecie pobrać pliku, nie panikujcie. OnePlus informuje, że pełny czas wdrożenia Androida 10 i nowej wersji nakładki systemowej może potrwać nawet kilka dni.

źródło: OnePlus