To OnePlus Nord N10 5G będzie kolejnym średniakiem marki. Znamy specyfikację

OnePlus oficjalnie potwierdził, że OnePlus Nord będzie pierwszym z nieflagowych smartfonów, które w przyszłości trafią na rynek. Na horyzoncie jest kilka modeli i teraz dowiadujemy się, że jeden z nich zadebiutuje pod nazwą OnePlus Nord N10 5G.

Reklama

Muszę przyznać, że po premierze OnePlus Nord zastanawiałem się, jaki schemat nazewnictwa przyjmie producent. Okazuje się, że słowo „Nord” będzie stanowiło „most” (podobnie jak „Galaxy” w urządzeniach Samsunga) do oznaczenia konkretnego modelu. Dla mnie wygląda to trochę dziwnie, może dlatego, że OnePlus przyzwyczaił nas do czegoś innego – z czasem powinniśmy jednak przejść z tym porządku dziennego.

Specyfikacja OnePlus Nord N10 5G

Jeszcze przed premierą OnePlus Nord producent poinformował, że smartfon ten nie trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Zamiast niego pojawi się inny model i – jak donosi serwis Android Central – ma to być właśnie OnePlus Nord N10 5G.

Mimo że smartfon nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, znamy już większość jego parametrów. Specyfikacja OnePlus Nord N10 5G obejmie przede wszystkim procesor Qualcomm Snapdragon 690 ze zintegrowanym modemem 5G Snapdragon X51. Dla przypomnienia, dostępny m.in. w Polsce OnePlus Nord ma na pokładzie układ Qualcomm Snapdragon 765G z modemem 5G Snapdragon X52. Do tego urządzenie to (w wersji podstawowej) zaoferuje 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej.

Jeszcze nie wiemy, jak będzie wyglądał OnePlus Nord N10 5G
Specyfikacja OnePlus Nord N10 5G jest już znana. Wygląd jeszcze nie (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Na pokładzie OnePlus Nord N10 5G znajdzie się również wyświetlacz o przekątnej 6,49 cala i rozdzielczości Full HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz. Na tyle smartfona producent ma z kolei umieścić cztery aparaty: 64 Mpix, 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym i dwa 2 Mpix. Warto zauważyć, że będzie to pierwszy smart-telefon marki z aparatem o rozdzielczości 64 Mpix.

Jak widać, specyfikacja OnePlus Nord N10 5G skrywa już niewiele tajemnic. Co więcej, pojawiły się też informacje o cenie tego modelu – nieoficjalnie mówi się, że będzie kosztował w Stanach Zjednoczonych mniej niż 400 dolarów.

Na tę chwilę wydaje się, że OnePlus Nord N10 5G będzie dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, lecz kto wie, czy ostatecznie nie trafi też na inne rynki – w końcu OnePlus w ostatnim czasie cały czas nas zaskakuje.