realme Pad tablet
realme Pad (źródło: @OnLeaks, 91mobiles)

realme Pad na ostatniej prostej. Ujawniono potencjalną datę premiery

O nadchodzącym przedstawicielu tabletów ze stajni realme wiadomo już całkiem sporo, a jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, premiera realme Pad ma odbyć się już lada moment.

Nowy gracz na rynku tabletów

Nietrudno zauważyć, że oferta tabletów nie tylko w Polsce, ale i na świecie nie grzeszy różnorodnością, a sympatycy tego typu urządzeń najczęściej są skazani na wybór pomiędzy dwoma, góra trzema producentami. Właśnie dlatego każda informacja o tym, że kolejni producenci decydują się wejść na rynek tabletów lub zamierzają na niego wrócić w wielkim stylu, napawa optymizmem. Podobnie jak w przypadku realme Pada.

Chiński producent najczęściej bywa kojarzony ze swoimi przystępnymi cenowo smartfonami, bezprzewodowymi słuchawkami, a ostatnio także z laptopami. Wkrótce jednak może stać się znanym producentem tabletów.

realme Pad – co już o nim wiemy?

Znany hinduski twórca internetowy, Sahil Karoul, za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował swoich obserwujących o zbliżającej się premierze pierwszego tabletu od realme.

tablet realme pad
źródło: Twitter / @KaroulSahil

realme nie wypowiadało się do tej pory na temat potencjalnej daty premiery nowego urządzenia, przynajmniej nie przy pomocy oficjalnych kanałów informacji. Powyższego tweeta należy zatem traktować z przymrużeniem oka, choć niewątpliwie jest on warty odnotowania.

Liczne źródła podają, że realme Pad zostanie wyposażony w 10,4-calowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED. Urządzenie ma mieć wymiary 246 x 156 x 6,8 mm i będzie dostępne w przynajmniej dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnej i złotej. Zaplecze fotograficzne będzie składało się z dwóch aparatów o rozdzielczości 8 Mpix, po jednym na tylnym i przednim panelu.

Wciąż jednak nieznany jest procesor, który znajdzie się na jego pokładzie. Mówi się, że realme Pad zaoferuje 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej na dane użytkownika, a zastosowany akumulator pochwali się pojemnością wynoszącą 7100 mAh.

realme Pad tablet
źródło: @OnLeaks, 91mobiles

Omawiany tablet od razu po wyjęciu z pudełka ma działać pod kontrola systemu Android 11 z autorską nakładką realme UI w wersji 2.0. W sprzedaży, poza standardowym modelem wspierającym łączność bezprzewodową przez Wi-Fi, pojawi się również wariant obsługujący sieci komórkowe. Samo urządzenie będzie można obsługiwać przy pomocy rysika. Na dzień dzisiejszy cena realme Pad wciąż pozostaje nieznana.