motorola logo

Tablety wracają do łask – Motorola też wróci na ten rynek

Motorola w przeszłości wprowadziła na rynek kilka tabletów, ale od dłuższego czasu już tego nie robi, tylko skupia się głównie na smartfonach. Okazuje się jednak, że zamierza wprowadzić na rynek pierwsze od lat urządzenie tego typu, które będzie nosiło nazwę Moto Tab G20.

Tablety wracają do łask

Jeszcze nie tak dawno obserwowaliśmy regularny, sukcesywny spadek sprzedaży tabletów. Konieczność przejścia na naukę i pracę zdalną całkowicie odwróciły tę tendencję – nagle zaczęły się rozchodzić jak ciepłe bułeczki. I mimo że sytuacja powoli się normuje, to w pierwszym kwartale 2021 roku sprzedano o ponad 50% więcej tabletów niż w analogicznym okresie rok wcześniej!

Wygląda na to, że na odwróceniu trendu spadkowego chce skorzystać jak najwięcej producentów. Wiemy bowiem, że na rynek ten wejdzie kilku nowych graczy – realme, OnePlus, Oppo i Vivo. Teraz do tej listy możemy dopisać także Motorolę, choć akurat ona ma już doświadczenie w tym segmencie.

Motorola wprowadzi na rynek pierwszy tablet od lat, model Moto Tab G20

Konsola Google Play opublikowała pierwsze informacje na temat nowego tabletu marki Motorola. Moto Tab G20, bo o nim mowa, będzie budżetową propozycją, ponieważ zaoferuje wyświetlacz o przekątnej 1200×800 pikseli, co przełoży się na 240 ppi, a także procesor MediaTek Helio P22T wraz z 3 GB RAM.

Tablet po wyjęciu z pudełka będzie pracować pod kontrolą systemu Android 11, ale trudno na ten moment powiedzieć, jakie ma szanse na aktualizację przynajmniej do Androida 12. Często bowiem budżetowe urządzenia z tego segmentu nie otrzymują nawet jednej aktualizacji.

Motorola Moto Tab G20 tablet
Tablet Moto Tab G20 (źródło: Konsola Google Play via MySmartPrice)

Należy się spodziewać, że cena Moto Tab G20 zostanie ustalona na bardzo przystępnym dla klienta poziomie. Niestety, na tę chwilę nie jest znana pozostała specyfikacja techniczna, lecz serwis MySmartPrice podejrzewa, że może to być po prostu przebrandowany tablet Lenovo Tab M8 3. generacji, który oferuje również m.in. aparaty o rozdzielczości 5 Mpix na tyle i 2 Mpix na przodzie oraz akumulator o pojemności 5100 mAh.

Nie wiemy też, czy pierwszy od lat tablet Motoroli trafi do sprzedaży w Polsce. Zapewne dowiemy się tego w niedalekiej przyszłości, bowiem urządzenie powinno niedługo oficjalnie zadebiutować na rynku.