Natasza Urbańska ze smartfonem Motoroli
Natasza Urbańska ze smartfonem Motoroli

Jutro rusza przedsprzedaż Motoroli Edge 20 i Edge 20 Pro z fajnym gratisem

Premiera serii Motorola Edge 20 była dla nas nie lada niespodzianką, ponieważ spodziewaliśmy się jej kilka dni później. Producent nie zdradził jednak wówczas, kiedy dokładnie nowe smartfony z flagowej linii trafią do sprzedaży. Teraz wiemy, że przedsprzedaż modeli Edge 20 i Edge 20 Pro rozpocznie się w Polsce już jutro! Oczywiście na pierwszych klientów czeka prezent, który może się przydać na co dzień.

Reklama

Jutro rusza przedsprzedaż smartfonów Motorola Edge 20 i Edge 20 Pro z gratisem

W momencie prezentacji serii Edge 20 Motorola zapowiedziała jedynie, że trafi ona do sprzedaży w sierpniu 2021 roku, lecz nie podała konkretnego terminu. Dziś producent ujawnił jednak, że przedsprzedaż modeli Edge 20 i Edge 20 Pro rozpocznie się w Polsce już jutro, tj. 19 sierpnia, i potrwa do 2 września br.

Klienci, którzy w tym okresie zamówią któryś z ww. smartfonów, otrzymają w prezencie słuchawki prawdziwie bezprzewodowe (TWS) Motorola Vervebuds 800, które w oficjalnej polskiej dystrybucji kosztują 399 złotych (można je kupić m.in. w sklepie Media Expert).

Motorola Edge 20 Pro polska przedsprzedaż promocja
źródło: Lenovo

Motorola Edge 20 Pro będzie dostępna w kolorze granatowym za 3299 złotych, natomiast model Edge 20 za 2299 złotych w dwóch wariantach: czarnym oraz białym.

Motorola nie wspomina natomiast nic o modelu Edge 20 Lite, zatem podejrzewamy, że jego sprzedaż rozpocznie się w Polsce nieco później lub też jutro, choć bez dodawania żadnych gratisów dla pierwszych osób, które go kupią. Czas pokaże, ponieważ producent poskąpił informacji na ten temat.

seria Motorola Edge 20 Tabletowo.pl
Cała seria smartfonów Motorola Edge 20 (fot. Jan Smoliński / Tabletowo.pl)

Czym będą kusić smartfony Motorola Edge 20 i Edge 20 Pro?

Motorola Edge 20 zaoferuje swoim właścicielom m.in. 6,7-calowy ekran OLED z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 144 Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 778G z modemem 5G oraz 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Ponadto na pokładzie tego smartfona znajduje się potrójny aparat 108 Mpix + 16 Mpix (119°FOV) + 8 Mpix teleobiektyw z 3x zoomem (na tyle) i pojedynczy o rozdzielczości 32 Mpix (na przodzie). Całość zasila akumulator o pojemności 4000 mAh z obsługą ładowania o mocy 30 W (przez port USB-C).

smartfon Motorola Edge 20 smartphone
fot. Jan Smoliński / Tabletowo.pl

Model Edge 20 Pro oferuje natomiast m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 870 5G, 12 GB LPDDR5 RAM, 256 GB pamięci wbudowanej typu UFS 3.1 i baterię o pojemności 4500 mAh, również ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy 30 W. Smartfon ma też podobny zestaw aparatów jak wersja bez dopisku „Pro”, aczkolwiek teleobiektyw ma tu budowę peryskopową i zapewnia 5x zoom.

smartfon Motorola Edge 20 smartphone
fot. Jan Smoliński / Tabletowo.pl