smartfon Samsung Galaxy A52s 5G smartphone
Samsung Galaxy A52s (źródło: @_snoopytech_)

O Samsungu Galaxy A52s 5G wiemy już praktycznie wszystko. Specyfikacja i cena ujrzały światło dzienne przed premierą

Poprzedni tydzień przyniósł solidną garść informacji na temat nowego średniaka koreańskiej firmy. Pomimo braku oficjalnych zapowiedzi, nadchodzący Samsung Galaxy A52s 5G nie ma już przed światem żadnych tajemnic, bowiem w sieci pojawiła się jego pełna specyfikacja techniczna.

Samsung Galaxy A52s 5G – specyfikacja

Według nieoficjalnych informacji, urządzenie zostanie wyposażone w dokładnie ten sam wyświetlacz, co Galaxy A52 5G. Należy się zatem spodziewać 6,5-calowego ekranu Super AMOLED o rozdzielczości 2400×1080 pikseli z zaszytym w dolnej części optycznym czytnikiem linii papilarnych.

Podobnie ma się sytuacja z oferowanymi możliwościami fotograficznymi. Samsung Galaxy A52s 5G również zaoferuje zestaw czterech aparatów na panelu tylnym, w skład którego wejdzie 64 Mpix (f/1.8) jednostka główna, 12 Mpix (f/2.2) matryca z obiektywem ultraszerokokątnym oraz dwa 5 Mpix (f/2.4) „oczka” (do zdjęć makro i ujęć portretowych). Aparat przedni ma z kolei pochwalić się rozdzielczością aż 32 Mpix (f/2.2) i szerokim kątem widzenia.

Część użytkowników podstawowego Galaxy A52 5G narzekała na nagłe spadki wydajności urządzenia i nierzadkie przycięcia animacji poszczególnych elementów interfejsu. Podobne sytuacje nie powinny mieć miejsca w nadchodzącym Galaxy A52s 5G (a przynajmniej nie tak często, jak dotychczas), bowiem zostanie on wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 778G, który ma zagwarantować aż o 35% szybsze działanie względem poprzednika z układem Qualcomm Snapdragon 750G.

Niestety, na Starym Kontynencie ma być dostępna tylko jedna z dwóch konfiguracji, z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. W innych regionach klienci będą mogli zaopatrzyć się w mocniejszy wariant, oferujący 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. W obydwu przypadkach będzie można ją rozszerzyć za pomocą karty microSD.

Akumulator o pojemności 4500 mAh użytkownik naładuje dołączaną do zestawu 25 W ładowarką za pośrednictwem złącza USB-C. Nie zabraknie także obsługi najnowszych standardów łączności bezprzewodowej, takich jak Bluetooth 5.0, NFC oraz rzecz jasna niejednokrotnie już wspomnianego 5G. Smartfon spełni również normę wodoodporności IP67. Całość ma działać pod kontrolą systemu Android 11 z autorską nakładką One UI w wersji 3.1.

Samsung Galaxy A52s 5G będzie dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, zielonej i fioletowej. Według nieoficjalnych informacji, cena tego smartfona w Europie zostanie ustalona na 449 euro (równowartość ~2060 złotych).