smartfon Samsung Galaxy A52s 5G smartphone
Samsung Galaxy A52s (źródło: @_snoopytech_)

Premiera Galaxy A52s 5G coraz bliżej. Wiemy, jak będzie wyglądał i ile kosztował

Od premiery Galaxy A52 minęło już kilka miesięcy, zatem informacje na temat jego podrasowanej wersji nie są specjalnie zaskakujące, gdyż to nie pierwszy taki przypadek w historii serii Galaxy A. Prezentacja Galaxy A52s 5G musi się zbliżać wielkimi krokami, ponieważ wiemy już, jak będzie wyglądał i ile kosztował ten smartfon.

Samsung już kilkukrotnie wprowadził na rynek model z literką „s” w nazwie (i bynajmniej nie chodzi tu o serię Galaxy S). Oferują one zbyt mało, aby nazwać je następcami swoich pierwowzorów, ale jednocześnie wystarczająco dużo ulepszeń, żeby klienci wybrali właśnie je. Podobnie może być w przypadku nadchodzącego Galaxy A52s 5G.

Tak będzie wyglądał Samsung Galaxy A52s 5G. Wiemy też, ile zapłacą za niego klienci w Europie

Jeśli spojrzymy na Galaxy A52 5G i Galaxy A52s 5G, momentalnie stwierdzimy, że… oba smartfony są identyczne. Jedyne, czym odróżni się model z literką „s” w nazwie, jest nowa wersja kolorystyczna, bowiem wśród dostępnych pojawi się miętowa, która prawdopodobnie zastąpi niebieską. Wielu klientom z pewnością się ona spodoba.

smartfon Samsung Galaxy A52s 5G smartphone
Samsung Galaxy A52s 5G (źródło: @_snoopytech_)

Oprócz niej, na rynku pojawią się również wersje czarna, biała i fioletowa. Podobnie jak w poprzedniku, obudowa zostanie wykonana z tworzywa sztucznego z matową fakturą. Prawdopodobnie tak samo z plastiku będzie też ramka dookoła smartfona. Ogólnie rzecz biorąc, w aspekcie wizualnym niewiele się zmieni względem poprzednika.

Znacząca zmiana zajdzie natomiast we wnętrzu, ponieważ specyfikacja Galaxy A52s obejmować ma procesor Qualcomm Snapdragon 778G, podczas gdy Galaxy A52 5G napędza układ Qualcomm Snapdragon 750G. Oczywiście w jednym i drugim przypadku modem 5G również jest obecny.

smartfon Samsung Galaxy A52s 5G smartphone
Samsung Galaxy A52s 5G (źródło: @_snoopytech_)

Według informacji, przekazywanych przez @_snoopytech_, Samsung Galaxy A52s będzie dostępny wyłącznie w wersji z 128 GB pamięci wbudowanej, lecz według doniesień serwisu AllAboutSamsung, na europejskim rynku pojawi się również konfiguracja z 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Podobno będzie ona kosztowała 449 euro (równowartość ~2050 złotych). Z kolei ta z dwukrotnie mniejszą przestrzenią na pliki użytkownika prawdopodobnie 399 euro (~1800 złotych).

Zapowiada się zatem, że Samsung Galaxy A52s 5G może kosztować mniej więcej tyle samo, ile Galaxy A52 5G, pomimo zastosowania wydajniejszego procesora. Na tę chwilę nie wiadomo, co jeszcze Koreańczycy zmienią w specyfikacji modelu z dopiskiem „s” w nazwie. Nieznana pozostaje też oficjalna data premiery tego smartfona. Nie wiemy również, czy na rynku pojawi się także Galaxy A52s 4G.

smartfon Samsung Galaxy A52s 5G smartphone
Samsung Galaxy A52s 5G (źródło: @_snoopytech_)