Forza Horizon 5 Xbox

Mapa Forza Horizon 5 ujawniona – to jest prawdziwy Meksyk!

Do premiery Forza Horizon 5 pozostały prawie trzy miesiące. Za pomocą wpisu na oficjalnym koncie twitterowym gry poznaliśmy zakres terenu, jaki przyjdzie nam przemierzać w trakcie rozgrywki. Jedno jest pewne: będzie co zwiedzać, gdyż nowa Forza zyska największą mapę w historii serii.

Mocny arsenał Xboxa

Chyba każdy gracz zgodzi się ze stwierdzeniem, że Microsoft przygotował bardzo mocne portfolio na drugą część 2021 roku. Fani zielonej platformy zbierają plony po bardzo udanym, tegorocznym pokazie na E3. Pomimo tego, że to bardziej symulacyjna odsłona Forzy, a mianowicie Forza Motorsport została zapowiedziana wcześniej, tak szybciej doczekamy się piątej odsłony gry z członem Horizon, która uderza w bardziej zręcznościowe tony.

Mało wprawne oko pomyli Forza Horizon 5 z rzeczywistością. (źródło: Xbox Wire)
Oprawa graficzna ma być bardzo mocnym punktem Forza Horizon 5 (źródło: Xbox Wire)

Meksyk w Forza Horizon 5

Przed oficjalną zapowiedzią gry, w Internecie pełno było spekulacji na temat miejsca akcji kolejnej odsłony. Wiele wcześniejszych doniesień wskazywało na kierunek azjatycki, jednakże ostatecznie te informacje okazały się mocno nietrafione. Po Kolorado, południowej Europie, Australii i Wielkiej Brytanii, przyszedł czas na Meksyk.

Oficjalne konto twitterowe serii Forza Horizon ujawniło wygląd mapy, jaką będziemy mogli przemierzać w przeróżnych rodzajach pojazdów w trakcie rozgrywki w Forza Horizon 5.

Oficjalna mapa Forza Horizon 5 - Meksyk - fot. Microsoft

Twórcy gry opowiadają o wielkim przedsięwzięciu, gdyż tegoroczny obszar, jaki zostanie oddany w ręce graczy, jest największym dotychczas widzianym w serii. Ma być on o ponad 50% większy w stosunku do dotychczasowego lidera w postaci mapy Wielkiej Brytanii z Forzy Horizon 4.

Gracze nie powinni narzekać na brak różnorodności. Na załączonej mapie widzimy obszary górskie, plaże, lasy, dżungle, a także tereny stricte miejskie. Warto pamiętać, że wytyczone na mapie drogi nie stanowią większego ograniczenia. Biorąc pod uwagę, że w serii pojawią się także pojazdy terenowe, możemy spodziewać się częstego zbaczania ze wskazanych ścieżek.

Premiera tuż, tuż…

Premiera gry zbliża się wielkim krokami. Forza Horizon 5 zadebiutuje na PC, XONE, XSX/XSS i w chmurze (xCloud) już 9 listopada 2021 roku. Tytuł będzie dostępny w ramach abonamentu Xbox Game Pass już w dniu oficjalnej premiery.