Samsung Galaxy A72 z

Znamy listę wszystkich urządzeń Samsunga, które obsłużą nowy rysik S Pen Pro

O następcy Galaxy Note 20 od dawna mówiło się półszeptem, dlatego wielu wiernych fanów koreańskich „notatników” poczuło się zawiedzionych oficjalnym komunikatem, że w 2021 roku światła dziennego nie ujrzy nowy smartfon z tej serii. Ten sam los nie spotkał najbardziej charakterystycznego akcesorium, dołączanego do wszystkich urządzeń z linii Galaxy Note – rysika. Wedle zapowiedzi, jego najnowsza odsłona – S Pen Pro – powinna jeszcze w tym roku trafić na sklepowe półki, jednak już dzisiaj wiadomo, które sprzęty Koreańczyków będą ją obsługiwać.

Nowy rysik S Pen Pro na horyzoncie

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) zatwierdziła nowy rysik S Pen Pro do użytku masowego, co w zdecydowanej większości przypadków oznacza, że produkt już niedługo powinien trafić w ręce pierwszych użytkowników. Na pokładzie akcesorium ma znaleźć się wewnętrzny akumulator ładowany za pośrednictwem kabla USB-C.

W przeciwieństwie do zaprezentowanej wraz z serią smartfonów Galaxy S21 podstawowej wersji rysika S Pen, nadchodzący wariant z dopiskiem „Pro” będzie wspierał gesty powietrzne, a to wszystko dzięki zastosowanemu standardowi Bluetooth Low Energy (BLE).

smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra 5G smartphone S Pen stylus Tabletowo.pl
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G z rysikiem S Pen (źródło: Katarzyna Pura / Tabletowo)

Ostatnie doniesienia sugerują, że wyczekiwany przez wszystkich żywo zainteresowanych nowymi technologiami Samsung Galaxy Z Fold 3 otrzyma wsparcie dla rysika S Pen. Zgodnie z etykietą zawartą w zgłoszeniu do wspomnianego wcześniej organu, S Pen Pro również będzie mógł być wykorzystywany do obsługi składanego smartfona.

Co więcej, nie jest to jedyne urządzenie, które skorzysta z pełni potencjału drzemiącego wewnątrz tego akcesorium. Wśród obsługiwanych sprzętów mają znaleźć się też między innymi:

rysik s pen pro stylus etykieta tag
S Pen Pro (źródło: SamMobile)

Niewykluczone, że Samsung zaprezentuje nowy rysik S Pen Pro na sierpniowym wydarzeniu Galaxy Unpacked, choć to tylko przypuszczenia. Nie jest też jasne, czy stylus będzie sprzedawany razem z którymś urządzeniem czy osobno, jako opcjonalny dodatek dla chętnych.