smartfon realme 9 5G smartphone
realme 9 5G (źródło: FCC)

realme 9 5G zdradził swoją specyfikację. Co zaoferuje?

Podczas gdy odliczamy dni do premiery realme 9 Pro i 9 Pro+ w Polsce, światło dzienne ujrzały szczegółowe informacje na temat kolejnego modelu, który wejdzie w skład tej linii smartfonów. Dzięki informacjom z FCC wiemy, jaki będzie i co zaoferuje.

Reklama

Specyfikacja realme 9 5G ujawniona

Smartfon został dostrzeżony w amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności, która jest standardowym przystankiem dla urządzeń przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. FCC opublikowała wiele zdjęć nowego modelu z serii realme 9, dzięki czemu jego design nie jest już dla nas tajemnicą. Należy się jednak spodziewać, że producent wypuści na rynek więcej niż tylko jedną, klasyczną wersję kolorystyczną.

Amerykańska Federalna Komisja Łączności na tym jednak nie poprzestała, ponieważ w opublikowanej dokumentacji umieściła również mnóstwo informacji na temat specyfikacji nadchodzącej nowości. Na przykład tę, że realme 9 5G został wyposażony w ekran o przekątnej 6,5 cala. Rozdzielczość i proporcje wyświetlacza oraz jego rodzaj nie zostały podane, ale należy się spodziewać Full HD+ i 20:9.

Na zdjęciach widać również, że czytnik linii papilarnych został umieszczony na bocznej krawędzi, ale wcale nie musi to oznaczać, że smartfon nie ma wyświetlacza AMOLED. Niewykluczone, że producent zrezygnował z ekranowego skanera na rzecz funkcji odświeżania obrazu z wyższą niż standardowa częstotliwością (spodziewamy się przynajmniej 90 Hz).

FCC potwierdza również, że realme 9 5G, który nosi oznaczenie kodowe RMX3388, został wyposażony w procesor MediaTek Dimensity 810 z modemem 5G oraz akumulator o pojemności 5000 mAh, który można ładować z mocą 18 W (przez port USB-C; obok niego znajduje się 3,5 mm złącze słuchawkowe).

Dzięki FCC wiemy też, że realme 9 5G ma wymiary 162,5×74,8×8,5 mm. Na tyle smartfona umieszczono trzy aparaty: główny 48 Mpix i dwa po 2 Mpix każdy, natomiast na przodzie, w okrągłym otworze w lewym górnym rogu ekranu, aparat o rozdzielczości 16 Mpix do selfie i rozmów wideo.

Data premiery realme 9 5G nie jest znana, ale spodziewamy się, że smartfon zadebiutuje lada chwila, niedługo po realme 9 Pro i 9 Pro+, które zostaną oficjalnie wprowadzone do Polski (i nie tylko) już 16 lutego 2022 roku.