(fot. Yanosik)

Yanosik już wkrótce pojawi się w wersji na Android Auto

Na tę informację z pewnością czekało wielu polskich użytkowników Android Auto. Popularna aplikacja, pomagająca w jeżdżeniu zgodnie z przepisami, niebawem otrzyma wsparcie dla oprogramowania Google dla kierowców.

Google nie zawsze jest bardziej otwarte od Apple

Zwolennicy Androida wśród zalet systemu operacyjnego Google wymieniają większą otwartość względem konkurencyjnych rozwiązań – obecnie iOS, ale wcześniej również Windows Phone. Owszem, Android pozwala na więcej, szczególnie w kwestii personalizacji, ale nie każde oprogramowanie z Mountain View prezentuje się równie dobrze.

Dobrym przykładem jest Android Auto, który względem Apple CarPlay wciąż nie doczekał się obsługi nawigacji firm trzecich. Użytkownicy do wyboru mają bowiem tylko dwie aplikacje – Mapy Google i Waze. Obie rozwijane są przez Google.

Na szczęście, niebawem powinno się to zmienić. Google zapowiedziało, że pracuje nad wdrożeniem obsługi nawigacji firm trzecich. Możliwe, że wśród pierwszych aplikacji, pozwalających zastąpić Mapy Google, znajdzie się polski Yanosik.

Yanosik zmierza na Android Auto

Polska aplikacja, skupiająca dużą grupę kierowców i służąca do zgłaszania różnych sytuacji na drodze, wcześniej już doczekała się wersji na Apple CarPlay. Wówczas twórcy poinformowali, że jeśli będzie taka możliwość, to wydadzą również wersję dla użytkowników Android Auto. Wszystko miało zależeć od decyzji Google, a dokładniej otwarcia oprogramowania na aplikacje firm trzecich.

Yanosik w wersji na Android Auto
(fot. Yanosik)

Okazuje się, że nie były to słowa rzucone na wiatr. Yanosik oficjalnie ogłosił, że trwają już prace nad wdrożeniem obsługi Android Auto. Warto zaznaczyć, że mamy tutaj również do czynienia z potwierdzeniem słów Google o planowanym dodaniu wsparcia dla innych nawigacji. Jasne stało się, że niebawem taka funkcja faktycznie pojawi się się w Android Auto.

Yanosik w wersji na Android Auto
(fot. Yanosik)

Yanosika, po podłączeniu smartfona, będzie można więc uruchomić na ekranie wbudowanym w samochód. Z pewnością użytkownicy zyskają dostęp do nawigacji, a także do tej najpopularniejszej funkcji, czyli otrzymywania raportów zgłaszanych przez innych kierowców.

Nie poznaliśmy jeszcze żadnych konkretnych terminów, ale przedstawione informacje sugerują, że premiera Yanosika na Android Auto jest już naprawdę blisko. Niewykluczone, że niebawem dołączą także kolejne nawigacje – np. AutoMapa czy Sygic.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: