smartfon Samsung Galaxy A12 smartphone
Samsung Galaxy A12 (źródło: Samsung)

Samsung zaprezentował dwa nowe smartfony z serii Galaxy A

Seria Galaxy A jest tą najbardziej rozbudowaną w ofercie Samsunga – za jej pomocą producent stara się „obsłużyć” możliwie jak najwięcej klientów o zróżnicowanych oczekiwaniach i budżetach. Teraz rodzina ta wzbogaciła się o dwa nowe modele – Galaxy A12 i Galaxy A02s.

Specyfikacja Samsung Galaxy A12, cena w Europie

Smartfon wyposażono w wyświetlacz Infinity-V (TFT) z wycięciem w kształcie litery „V” w górnej części, który ma przekątną 6,5 cala i rozdzielczość HD+, co jest (niestety) bardzo często spotykane w propozycjach z niższej półki.

Sercem tego modelu jest procesor, składający się z ośmiu rdzeni, z których część taktuje z częstotliwością 2,3 GHz, a reszta z zegarem 1,8 GHz. Samsung nie podaje, co to dokładnie za układ, ale jego specyfikacja wskazuje, że jest to MediaTek Helio P35.

smartfon Samsung Galaxy A12 smartphone
źródło: Samsung

Smartfon będzie dostępny w różnych konfiguracjach pamięciowych – Samsung przygotował wersje z 3 GB, 4 GB i 6 GB RAM oraz 32 GB, 64 GB i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika, którą naturalnie da się rozszerzyć przy pomocy karty microSD (o maksymalnej pojemności 1 TB).

Ponadto model ten oferuje aparat o rozdzielczości 8 Mpix na przodzie i aż cztery z tyłu: główny 48 Mpix, 5 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym, 2 Mpix do zdjęć makro i 2 Mpix do pomiaru głębi. Warto też dodać, że na bocznej krawędzi znajduje się czytnik linii papilarnych, a całość zasila akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą ładowania o mocy 15 W.

Cena Samsung Galaxy A12 w Europie ma wynosić 179 euro (równowartość ~800 złotych) za wersję 4 GB/64 GB i 199 euro (~890 złotych) za wariant 4 GB/128 GB. Smartfon będzie dostępny na rynku w trzech kolorach: czarnym, białym i niebieskim. Jego sprzedaż rozpocznie się w styczniu 2021 roku.

Specyfikacja Samsung Galaxy A02s, cena w Europie

Model ten wyposażono z kolei w 6,5-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości HD+, ośmiordzeniowy procesor o maksymalnej częstotliwości taktowania 1,8 GHz oraz 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej (+ microSD do 1 TB).

Ponadto na jego pokładzie znajdują się aparat o rozdzielczości 5 Mpix (na przodzie) i potrójny 13 Mpix + 2 Mpix do zdjęć makro + 2 Mpix do pomiaru głębi na tyle. Całość zasili akumulator o pojemności 5000 mAh, który będzie można ładować z mocą 15 W.

Smartfon będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Cena Samsung Galaxy A02s w Europie została ustalona na 149 euro (równowartość ~680 złotych). Sprzedaż tego modelu rozpocznie się w lutym 2021 roku.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: