smartfon Xiaomi 12 smartphone screen display
Xiaomi 12 (źródło: Xiaomi)

Xiaomi tworzy smartfon, który chętnie kupię. I Ty też

Na rynku debiutuje mnóstwo ciekawych smartfonów, jednak coraz częściej słychać głosy niezadowolenia – wielu użytkowników uważa, że są one po prostu za duże. Xiaomi przygotowuje smartfon, który może spełnić oczekiwania takich osób.

Reklama

Xiaomi idzie w małe smartfony

Smartfony nie bez powodu są duże. Po pierwsze, większość użytkowników chce mieć do dyspozycji duży wyświetlacz, na którym będą mogli komfortowo korzystać z mediów społecznościowych oraz oglądać filmy i seriale. Po drugie, urządzenia są wyposażane w coraz bardziej zaawansowane podzespoły, które potrzebują miejsca. Jednocześnie producenci starają się, aby były one możliwie jak najbardziej smukłe – m.in. właśnie dlatego aparaty wystają ponad powierzchnię obudowy.

Jeszcze przed premierą serii Xiaomi 12 producent ujawnił, że musiał się nieźle „nagimnastykować”, aby stworzyć flagowy smartfon w relatywnie kompaktowym rozmiarze. Dla przypomnienia: podstawowy model wyposażono w ekran o przekątnej 6,28 cala, a całe urządzenie ma szerokość 69,9 mm. Udało mu się to m.in. dzięki „skondensowaniu” komponentów na płycie głównej – firma deklaruje, że jest to najbardziej „zagęszczona” płyta główna w smartfonie z modemem 5G.

Xiaomi 12X również ma wyświetlacz o przekątnej 6,28 cala w obudowie o wymiarach 152,7×69,9×8,16 mm. Jest to zatem kolejny „kompaktowy” model producenta, jednak okazuje się, że nie ostatni – w przygotowaniu jest już następny smartfon, który może spełnić oczekiwania wielu klientów, niezadowolonych z rozmiarów większości nowych smart-telefonów.

smartfon Xiaomi 12 smartphone screen display
źródło: Xiaomi

Xiaomi tworzy smartfon (moich i nie tylko) marzeń

Znany i bardzo dobrze poinformowany leakster, Digital Chat Station, doniósł, że w przyszłym roku na rynku zadebiutuje wiele nowych modeli z małymi ekranami. Przynajmniej jeden z nich przygotowuje Xiaomi. Urządzenie obecnie znajduje się na etapie NPI, co oznacza, że jest testowane przez producenta.

Z aktualnie dostępnych informacji wynika, że przygotowywany smartfon będzie pozycjonowany niżej niż urządzenie o oznaczeniu kodowym l3a, które należy do Xiaomi 12X. Dla przypomnienia, najtańsza wersja tego modelu kosztuje w Chinach 3199 juanów (równowartość ~2040 złotych).

Najprawdopodobniej oznacza to, że nowy smartfon producenta z „niewielkim” ekranem będzie urządzeniem ze średniej półki cenowej i nie zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon z serii 8 (Xiaomi 12X ma na pokładzie układ Snapdragon 870). Jeżeli firma nie zrezygnuje z wprowadzenia na rynek tego modelu, zapewne już wkrótce poznamy więcej informacji na jego temat – na razie wiemy tylko, że znajdzie się w nim wyświetlacz produkcji TCL CSOT.

Ja osobiście nie mogę się doczekać, ponieważ jestem jedną z osób, które są zmęczone wielkimi ekranami w smartfonach. Wyświetlacz o przekątnej ~6 cali spokojnie spełniłby moje oczekiwania, szczególnie że jednocześnie całość byłaby zdecydowanie bardziej poręczna.